Вратарят на Байерн Мюнхен Мануел Нойер отново е във великолепна форма и върна статута си на кошмар за противниковите нападатели, гърмят медиите в Германия.

Най-добрият страж на планетата за периода 2013-2016 година направи няколко великолепни спасявания при равенството 1:1 с РБ Лайпциг в дербито на кръга в събота, като при една ситуация отрази бомбения изстрел на останалия сам срещу него Тимо Вернер (5 гола в първите три кръга).

"Намирам се в супер форма и показвам доста добри игри", заяви не без самочувствие Нойер, който видимо изглежда напълно здрав и оставил зад гърба си тежката контузия от 2017 година със счупване на костици на стъпалото.

В дербито на четвъртия кръг в Бундеслигата Нойер беше преодолян от Емил Форсберг, който реализира отсъдената за "биковете" дузпа в последните секунди на първото полувреме.