Миналогодишният финалист Тотнъм претърпя една от най-срамните загуби в историята си, след като беше размазан със 7:2 у дома от Байерн Мюнхен в изключителен двубой от група "В" на Шампионската лига.

Двата отбора изиграха спиращо дъха първо полувреме, в което атаките се редуваха и пред двете врати. Хюн Мин Сон откри за "шпорите", но веднага след това Джошуа Кимих изравни, а точно преди паузата баварците сътвориха пълен обрат чрез Роберт Левандовски.

Серж Гнабри нанесе две крошета в рамките на три минути на лондончани десетина минути след почивката, но Хари Кейн върна интригата от дузпа. Това обаче се оказа заблуда за момчетата на Почетино, които изживяха истинско фиаско малко след това.

Временното затишие към края на мача се оказа знак за голяма буря, защото от 83-ата до 88-ата минута Байерн вкара още три гола. Серж Гнабри стигна кота четири, а още едно попадение добави Левандовски.

Така след една от най-сладките победи в историята си Байерн е на върха с пълен актив от 6 точки, докато Тотнъм има само една точка и заема последно място.

Срещата на стадион "Тотнъм Хотспър Стейдиум" можеше да започне с леден душ за домакините, тъй като още в третата минута Байерн създаде много опасно положение. Серж Гнабри получи хубав пас от Кингсли Коман и стреля мощно с левачката, но Уго Лорис успя да парира.

Тотнъм набързо се окопити и на свой ред можеше да прати топката в мрежата. Хюн Мин Сон беше снабден с прекрасна топка от Хари Уинкс и излезе очи в очи с Мануел Нойер, но най-добрият вратар в света за периода 2013-2016 година спаси своите от сигурен гол.

В 12-ата минута обаче звездата на Южна Корея не сбърка и успя да прати своите напред в резултата. Деле Али накара Корентен Толисо да сбърка, което позволи на Сисоко да изведе азиатеца и Сон преодоля Нойер с нисък диагонален удар в долния ляв ъгъл.

Баварците реагираха светкавично и три минути по-късно изравниха. Те не се паникьосаха и разиграваха спокойно, като Роберт Левандовски се опита да намери свой съотборник в наказателното поле. Топката стигна до Джошуа Кимих, който я изстреля силно извън наказателното поле, без да остави шансове на Лорис.

Веднага след това Али пусна за Хари Кейн, който получи златна възможност, но видя как Джером Боатенг го блокира с адекватна намеса в отбрана. На отсрещната врата Лорис се намеси при изстрела на Филипе Коутиньо от дистанция, а не след дълго Нойер отказа Ндомбеле с чудесна намеса.

Точно преди почивката германският хегемон нанесе много тежък удар, правейки пълен обрат. Роберт Левандовски първо се подигра със защитата на съперника, копвайки си топката като на тренировка в пеналта, а след това се възползва от разбъркването и намери долния десен ъгъл след завъртане.

Байерн прати противника си в много тежък нокдаун десетина минути след почивката, когато му нанесе нови тежки удари в рамките на две минути чрез Серж Гнабри. Германецът първо завърши фамозна солова акция по лявото крило, а след това вкара с помощта на страничната греда след подаване на Толисо.

След час игра Тотнъм все пак си пое глътка въздух и върна един гол, дело на Хари Кейн от бялата точка, като отсъдената за нарушение на Коман срещу Роуз дузпа беше потвърдена от VAR. Нойер успя да хване ъгъла, но не и топката при шута на Хари в десния ъгъл.

Нойер трябваше да спасява много опасен удар на Кристиан Ериксен, малко след като датчанинът влезе в игра. По-късно той би над напречната греда, а при акция на мюнхенци Филипе Коутиньо не намери целта.

В 83-ата минута Байерн сложи точка на спора с пето попадение, при което Серж Гнабри оформи своя хеттрик при третото си положение в мача. Бързакът беше изведен от дълбочина от Тиаго, излезе на добра позиция и не прости на Лорис.

Четири минути след това Левандовски направи срама на Тотнъм още по-голям, вкарвайки в долния ляв ъгъл след пас на Коутиньо. Имаше обаче време за още по-голям резил за англичаните, защото Гнабри наниза четвъртия си гол в мача минута по-късно, вкарвайки от границата на наказателното поле.

Тотнъм - Байерн Мюнхен 2:7

1:0 Хюн Мин Сон - 12'
1:1 Джошуа Кимих - 15'
1:2 Роберт Левандовски - 45'
1:3 Серж Гнабри - 53'
1:4 Серж Гнабри - 55'
2:4 Хари Кейн - 61', дузпа
2:5 Серж Гнабри - 83'