Германският хегемон Байерн Мюнхен приключи зимния лагер в Катар с горчилка, допускайки срамна загуба от втородивизионния Нюрнберг с 2:5.

Франките откриха резултата чрез Михаел Фрай в средата на първата част, а десетина минути по-късно Алфонсо Дейвис изравни. След почивката Нюрнберг натисна здраво и вкара четири гола за трийсетина минути. Тилман направи срама на мюнхенци по-малък в края.

Треньорът на Байерн Ханзи Флик все пак има оправдание, защото през второто полувреме даде шанс на много млади таланти за изява. След около 24 часа баварците се прибират в Германия, а следващата неделя гостуват на Херта в първия си официален мач за 2020 година.

Нюрнберг - Байерн Мюнхен 5:2

1:0 Фрай - 22'  1:1 Дейвис - 34'  2:1 Ишак - 46'  3:1 Жрелак - 57'  4:1 Шлойсенер - 60'  5:1 Хак - 76'  5:2 Тилман - 83'

Байерн през първото полувреме: Нойер, Боатенг, Алаба, Павар, Дейвис, Горецка, Кимих, Толисо, Коутиньо, Мюлер, Перишич

Байерн през второто полувреме: Улрайх, Май, Ари-Мби, Ричардс, Даяку, Кюзанс, Синг, Тилман, Арп, Циркзее, Батиста-Майер