Българският национал Кирил Десподов се отличи с две асистенции в първия си мач като титуляр за Щурм Грац при драматичното равенство 3:3 на терена на Матерсбург в осмия кръг на австрийското футболно първенство.

Гостите изравниха за 1:1 в 21-ата минута, когато Десподов центрира от корнер и Анастасиос Авлонитис засече с глава. Три минути по-късно при сходна ситуация българинът отново центрира от ъглов удар и Филип Ерхард от домакините отклони в собствената си врата за 1:2.

В 70-ата минута Десподов имаше отличен шанс да се разпише, след като удар на Хуан Домингес се отби в гредата, но вратарят Маркус Кустер парира добавката на българина.

Десподов беше заменен десет минути преди края при 3:2 от Иван Любич, а Матерсбург стигна до точката с изравнителен гол от дузпа във втората минута на добавеното време.

Щурм е пети в класирането с 13 точки, а лидер е Залцбург с пълен актив от 21 точки и мач по-малко.