Челси победи МОЛ Види скромно с 1:0 в  интересна среща от група "L" на Лига Европа, която се игра на стадион "Стамфорд бридж".

Момчетата на Маурисио Сари срещнаха сериозен отпор от родния национал Георги Миланов и компания, като в края на първото полувреме реферът поряза и двата отбора, спестявайки очевидни дузпи.

Алваро Мората направи няколко пропуска, но все пак откри резултата двайсетина минути преди края на редовното време, получавайки подаване от Вилиан.

Така лидерът в групата Челси събра пълен актив от 6 точки, докато Види е на дъното без спечелена точка и без вкаран гол.

Гостите стартираха сравнително прилично и дори временно се настаниха в половината на англичаните, като българинът Георги Миланов се отличи с хубав финт около центъра и спечелване на корнер след остро центриране.

Постепенно обаче "сините" вдигнаха оборотите и за кратък период от време създадоха доста положения, които обаче бяха пропуснати от Вилиан, Ковачич и защитника Емерсон на два пъти.

Тъкмо беше изминал четвърт час игра, когато се стигна до сензационен пропуск на Алваро Мората. Испанецът беше изведен сам срещу вратаря с превъзходен пас от сънародника си Педро, но вместо да прати кълбото в мрежата, таранът би покрай дясната греда. После Педро стреля в обсега на вратаря.

Към края на първата част реферът оплеска нещата, защото първо не отсъди дузпа за Челси при нарушение срещу Лофтъс-Чийк, а след това не посочи бялата точка в ситуация, в която Гари Кейхил дори можеше да бъде изгонен с директен червен картон.

Полакомилият се Него изпорти най-добрата ситуация за Види в мача, защото излезе на отлична позиция, но вместо да подаде на напълно непокрития Жоро Миланов, той стреля комично с левия крак и осъществи нещо като подаване към Кепа Арисабалага.

В началото на второто полувреме Мората направи още един пропуск, а на отсрещната врата същото стори Жоро Миланов. Българинът измъчи защитата на Челси с финт и центриране по-късно, но не успя да завърши с глава при паса към него на далечната греда.

В 70-ата минута Мората все пак успя да счупи каръка и откри резултата. Сеск Фабрегас центрира към Вилиан в наказателното поле и бразилецът свали с глава за Мората, който реализира майсторски от движение.

Малко след това напречната греда спаси гостите при удара с глава на Рос Баркли, а в 83-ата минута Кепа Арисабалага спаси своите. Най-скъпият вратар в историята обра овациите, като отрази плътен удар на Ковач по диагонала.

В заключителната част на мача Мората направи дежурен пропуск от малък ъгъл, но пък в добавеното време помогна в защита и изчисти остро центриране в наказателното поле на Челси.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/5MTGYRpXbmc" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Челси - МОЛ Види 1:0
1:0 Алваро Мората - 70'

Челси: Арисабалага, Кристенсен, Кейхил, Дзапакоста, Емерсон, Фабрегас, Лофтъс-Чийк (Баркли - 66'), Ковачич, Вилиан (Моузес - 74'), Педро (Азар - 54'), Мората

МОЛ Види: Туйвел, Винисиус, Роланд, Стопира, Фиола, Хаджич (Паткай - 83'), Хущи (Ковач - 77'), Николов, Него, Георги Миланов (Ходжич - 83'), Счепович