Съперникът на ЦСКА в Лига Европа - Зоря Луганск, спечели с 3:1 като гост срещу Колос Коваливка в мач от третия кръг на украинското първенство.

Отборът на Виктор Скрипник поведе с го на Богдан Леднев в 27- а минута, а домакините изравниха чрез Денис Костишин седем минути по-късно.

Подобно на първия мач с ЦСКА в София, Зоря вкара ключов гол в добавеното време на първото полувреме, като този път точен бе Назарий Русин.

Веднага след почивката Владислав Кабаев реши изхода от мача с трети гол за Заря.

Зоря заема второто място в таблицата със 7 точки. Едноличен лидер е Шахтьор Донецк с пълен актив от 9 точки.

В следващия си мач Заря Луганск приема ЦСКА в четвъртък в Запорожие в мач-реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Първата среща завърши 1:1.

Съставът на Зоря срещу Колос: Никита Шевченко, Никита Каменюка (60-Александър Тимчик), Евгений Чеберко, Виталий Вернидуб, Богдан Михайличенко (76-Джоел Абу Хана), Дмитрий Иванисеня, Владислав Кочергин, Богдан Леднев, Дмитрий Хомченовский, Владислав Кабаев (84-Леван Арвеладзе), Назарий Русин.