Ботев Враца победи с 1:0 като гост Славия в мач, който се игра на една врата. Юлиян Ненов вкара единственото попадение в срещата в 78-та минута, с първото по-сериозно положение за тима си. За това имаше и обективни причини, след като в 42-та минута Даниел Гаджев бе изгонен със странен втори жълт картон.

Валери Божинов изненадващо бе оставен на резервната скамейка. Същата участ сполетя и новото попълнение на “белите” Илиян Мицански, който все пак дебютира за “белите” през второто полувреме. Така Славия не успя да се върне в първата шестица на Първа лига и след 10 кръга е на 7 позиция с актив от 13 точки. Врачани са 11-ти с 11.

Иначе двубоят започна с неприятна новина за Славия, тъй като Димитър Велковски получи контузия на загрявката и бе заменен от Владислав Узунов.

Началото на срещата бе доста равностойно и дори на моменти скучно, а националният селекционер Петър Хубчев със сигурност не бе впечатлен от продукцията, гледайки от ложите на “Васил Левски”.

Всичко по-интересно дойде в 42-та минута, когато Ботев Враца остана с човек по-малко при странни обстоятелства. Главният рефер Петър Костадинов даде втори жълт картон на Даниел Гаджев за симулация след контакт с Галин Иванов. Телевизионните повторения обаче показаха, че за симулация не може и да става дума.

Славия опита да се възползва от численото си превъзходство и буквално в следващата атака Момчил Цветанов направи фрапантен пропуск. Крилото бе изведен сам срещу стража на гостите, финтира го, но си затвори ъгъла и топката застана на неудобния му десен крак. Цветанов се забави много, а след това  стреля в обсега на Красимир Костов.

Малко след това Георги Йомов проби по аутлинията на лявото крило и пусна остър пас към дузпата, където обаче нямаше негов съотборник.

Очаквано, през второто полувреме Славия водеше играта, докато врачани се бранеха. В 56-та минута Йомов стреля опасно, но Костов отрази. А малко след това стражът на Ботев Враца изгледа на място топката при топовен шут на Славчо Шоколаров по диагонала. Кълбото облиза страничната греда.

Пропуските на Славия продължиха и малко след това Йомов намери Галин Иванов на чиста позиция, но ударът на национала по диагонала отново не намери целта.

Така се стигна до 78-та минута, когато “белите” бяха наказани за пропуските си. При една контраатака Юлиян Ненов влезе на скорост в наказателното поле, финтира към левия си крак и с кинжален удар под гредата остави Георги Петков безпомощен. Това бе първи гол на Ненов за 2018 година.

До края Славия натискаше, но врачани се бранеха много добре. Влезлите като резерва нападатели Илиян Мицански и Милчо Ангелов обаче също не помогнаха. За сметка на това в 86-та минута Милен Гамаков отправи страхотен удар от около 35 метра, а вратарят на Ботев само изгледа как топката разтресе мощно гредата му.

В 89-та минута Юли Ненов отново изскочи зад защитата на “белите”, но стреля слабо по диагонала и Георги Петков изби. В добавеното време на срещата Мицански можеше да изравни, след като остана на метри от вратата. Красимир Костов обаче направи феноменално спасяване.

Славия - Ботев Враца 0:1

0:1 Юлиян Ненов 78’

Славия: Петков, Александров (35 - Марем), Христов, Гамаков, Узунов (80 - Ангелов), Шоколаров, Карабельов, Йомов, Г. Иванов, Цветанов, Чунчуков (60 - Мицански)

Ботев Враца: Костов, Васев, Иванов, Керчев, Михайлов, Стоев (87 - Колев), Гаджев, Апостолов, Георгиев, Атанасов (63 - Ненов), Домовчийски (46 - Вълчев)