Берое се наложи с 3:0 над Ботев (Гълъбово) в контролна среща, която се игра на Спортна база "Берое". Две попадения за заралии отбеляза португалецът Рубен Бригидо.

През първото полувреме Берое бе по-активния отбор в мача и първи стигна до голова опасност още в 9-та минута, когато Бригидо проби по фланга и намери Камбуров. Ударът на нападателя обаче бе отразен от вратаря. Последваха два опасни изстрела на Минчев от дистанция, но стражът на гостите се справи.

В 32-та минута Минчев изведе чудесно Бриджидо зад гърба на отбраната. Португалецът финтира вратаря и прати топката в мрежата - 1:0. Шест минути след това Вандерсон направи отличен пробив и отправи опасен удар, но топката срещна гредата.

Три преди края на полувремето след добра атака за Берое Ненов отправи опасен удар по диагонала, но стражът изби. Топката попадна в Камбуров, който също стреля, но на сантиметри от гредата.

Темпото през втората част определено спадна, а гостите създадоха три-четири опасни положения пред Колев, но вратарят се намеси отлично. В 72-та минута един от чуждестранните играчи на проби удвои резултата след много силен и точен удар от около 30 метра. Седем минути преди края на срещата отново Бригидо оформи крайното 3:0, след като завърши отлична бърза атака за своя тим.

Берое: Иван Гошев( 46-Пламен Колев) Бандаловски (76-Петко Цанков), Виктор Генев (46-Никола Маринов), Юлиан Ненов, Ахмед Туба (76-Милен Желев), Иван Минчев (75-Георги Ангелов), Яя Меледже, Мартин Камбуров (46-Мартин Маринов), Вандерсон Виана, Ерол Алкан (80-Галин Генчев), Рубен Бригидо