Италия спечели с 1:0 тежкото гостуване на Албания в мач без значение и за двата отбора. Единственият гол в срещата вкара Антонио Кандрева в 73-та минута. С този успех Италия приключи на второ място в Група G с 23 точки, на цели 5 зад лидера Испания. Албанците финишираха на третото място с 13 точки.

“Адзурите” вече си бяха осигурили второто място в групата, след като изпуснаха първото. Треньорът Джанпиеро Вентура пък заложи на схема 4-2-4, вместо използваната в предишния мач 3-4-3. Аут от мача пък бяха контузените Андреа Бардзали, Андреа Белоти, Марко Верати, Даниеле Де Роси, Лоренцо Пелегрини и Клаудио Маркизио.

Атмосферата на стадиона бе повече от враждебна, като местните фенове освиркваха химните и на двата отбора. Иначе още в началото Джиджи Буфон спаси далечен удар на Хисай, а малко след това късмета си пробва и Ерош Грезда. Първият удар за Италия отправи Чиро Иммобиле чак в 21-та минута, но Ертрит Бериша не трепна.

“Скуадрата” постепенно натисна, но удар от воле на Дармиян и опит на Едер не попаднаха в целта. В 40-та минута италианците искаха дузпа, след като центриране на Едер бе отклонено от ръката на Васели. Малко след това Инсинье беше съборен в наказателното поле, но фаул отново не бе даден. В 45-та минута пък Иммобиле разтресе напречната греда с мощен удар.

След почивката италианците отново показаха повече класа, но голът така и не падаше. В 62-та минута Инсинье се освободи от двама защитници и стреля мощно, но Бериша спаси. Така се стигна до 73-та минута, когато Антонио Кандрева вкара за “Скуадрата”.

Леонардо Спинацола центрира от лявото крило, а Кандрева изчака спокойно топката и останал сам срещу вратаря, го преодоля с мощен удар под гредата - 1:0. В края на срещата Кандрева можеше да реши всичко, но ударът му беше отразен от Бериша.

Албания - Италия 0:1

0:1 Антонио Кандрева 73'

Албания: Бериша, Хисай, Васели, Маврай, Аголи, Баша (68 - Лила), Коце, Роши (90 - Ахмеди), Мемушай (76 - Лафити), Грезда, Садику

Италия: Буфон, Спонацола, Киелини, Бонучи, Дармиан (61 - Дзапакоста), Галярдини, Пароло, Инсинье (90 - Ел Шаарави), Кандрева, Едер (89 - Габиадини), Иммобиле