Португалия и Хърватия направиха 1:1 в равностоен сблъсък в Алгарве. Световният вицешампион показа класата си и поведе, но домакините успяха да изравнят. За пореден път обаче се видя, че липсата на суперзвездата Кристиано Роналдо трудно може да бъде компенсирана.

Домакините създадоха първото положение в 3-ата минута, когато Брума не успя да уцели добре топката и Калинич съумя съумя да не допусне тя да премине голлинията.

Домакините играеха по-добре в тези минути, но хърватите бяха опасни и в 11-ата минута Патрисио спаси удар на Ковачич. В 18-ата минута обаче гостите се възползваха от разбъркване в наказателното поле и Иван Перишич реализира, за да изведе напред световния вицешампион.

Португалците веднага отговориха с неточен удар на Кансело, но увереността в играта на Хърватия се виждаше. Все пак домакините изравниха, когато в 32-ата минута Пепе се разписа с глава след корнер и направи 1:1. В края на първото полувреме Андре Силва стреля неточно след добра работа на Карвальо.

След паузата и двамата наставници направиха промени и може би заради това добрите положения станаха рядкост. Все пак португалците бяха по-активни и в 78-ата минута бяха близо до гола, когато в опита си са изчисти Милич прати топката в гредата.

До края и двата тима сякаш бяха доволни от развръзката, така че сблъсъкът закономерно завърши без победител.

Португалия – Хърватия 1:1

0:1 Перишич 18
1:1 Пепе 32

Португалия: Руи Патрисио, Кансело, Пепе, Рубен Диас, Марио Руи, Карвальо (81 Оливейра), Б. Силва (46 Мартинс), Пици (63 Б. Фернандеш), Рубен Невес (86 Ренато Санчес), Брума (68 Рони Лопес), А. Силва (89 Жедсон Фернандес)
Хърватия: Калинич, Върсалко (46 Милич), Митрович, Вида (38 Йедвай), Брозович, Бадел, Ковачич, Пяца (72 Рог), Модрич (55 Пашалич), Перишич (65 Чоп), Ливая (57 Сантини)