Наполи съкрати с три точки огромната преднина на Ювентус в италианското първенство по футбол, след като победи с 4:2 като домакин Удинезе. Тимът от Неапол е с актив от 60 точки, а шампионите са със 75 след първата им загуба за сезона, допусната днес с 0:2 в Генуа.

Дрийс Мертенс вкара за 4:2 и записа две асистенции за тима на Наполи. Белгийският национал на Амин Юнес и Хосе Кайехон в 17-та и 26-та минута за 2:0, но Кевин Лазаня и Секо Фофана изравниха с голове в 30-та и 36-та минута.

Аркадиуш Милик вкара победния гол за Наполи в 57-та минута след центриране от ъглов удар, а Мертенс оформи крайния резултат в 69-та, когато проби по дясното крило, влезе на дрибъл в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл за 4:2.

Загубата остави Удинезе на 16-о място в класирането само с точка пред първия под чертата на изпадащите Болоня.