Айнтрахт Франкфурт и Интер завършиха 0:0 в първи мач от 1/8-финалите на Лига Европа, игран на "Комерцбанк Арена".

Двата отбора си размениха по едно полувреме, като "нерадзурите" започнаха по-добре. В 22-ата минута обаче Марсело Брозович пропусна дузпа, спасена от вратаря Кевин Трап.

След почивката германците имаха по-добрите положения за гол, но Самир Ханданович спаси всичко възможно. Така развръзката ще се реши след седмица на "Джузепе Меаца".

Атаката на Айнтрахт поведоха Себастиен Алер, Мият Гачинович и сръбската сензация в Бундеслигата Лука Йович. Хърватската звезда на отбора Анте Рабич пък пропусна мача заради травма.

В състава на Лучано Спалети нямаше големи изненади и до Лаутаро Мартинес действаха Матео Политано и Иван Перишич, а зад тях Борха Валеро. Той смени контузения Раджа Наинголан.

Интер започна мача по-добре и още в самото начало Данило Д’Амброзио пробва рефлекса на Кевин Трап, но той внимаваше и спаси. По-късно крайният защитник изпусна ново положение, този път с глава, а в средата на полувремето дойде най-спорното положение.

Лаутаро Мартинес, който беше с гръб към противниковата врата, падна в наказателното поле след съприкосновение с Желсон Фернандес. И главният съдия Уилям Колъм прецени, че има дузпа. Зад бялата точка застана Марсело Брозович, който стреля към долния ляв ъгъл, но Трап с чудесен плонж с една ръка изби.

Айнтрахт създаде първата си сносна атака след половин час игра, но Алер не успя да засече доброто подаване. Втората част започна с ново положение за германците. Мартин Хинтерегер засече с глава, но Самир Ханданович с чудесна намеса изби. В 51-ата минута Ндика вкара за домакините, но голът беше отменен за засада на Себастиен Алер.

След час игра Дани да Коста засече от чиста позиция с глава, но много слабо и пропусна чудесна възможност да открие резултата. Германците продължиха да доминират след почивката и в 70-ата минута Хинтерегер също не успя да се разпише от "втория етаж".

До края така не падна гол и мачът завърши 0:0.

Айнтрахт – Интер 0:0

Голмайстори: няма

Айнтрахт: Трап, Хинтерегер, Хасебе, Ндика, Да Коща, Роде (77-Вилемс), Фернандес, Костич, Гачинович, Алер (80-Пасиенсия), Йович
Треньор: Адолф Хютер

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Де Фрай, Шкриняр, Асамоа, Весино, Брозович, Политано, Борха Валеро (79-Соарес), Перишич (58-Кандрева), Лаутаро
Треньор: Лучано Спалети

Стадион: "Комерцбанк Арена"
Съдия: Уилям Колъм (Шотландия)
Жълти картони: Костич, Хасебе, Фернандес (Айнтрахт); Асамоа, Мартинес, Кандрева (Интер)