Финалът на веригата състезания „А1 атлетика за младежи“ бе на 22 септември в София и завърши с генерална победа на двама атлети от  клуб КЛАСА. В чудесно време на стадиона на Национална спортна академия „Васил Левски“ Яна Стоева и Боян Хаджитодоров оглавиха генералното класиране.

Борбата  при момичета бе жестока, а Стоева се наложо само с 6 точки преднина над Симона Георгиева (Хеброс – Харманли) 1302 срещу 1296. Трета е друга атлетка от КЛАСА Марта Бахарова, която завърши с общ сбор от 1221.

Във финалния кръг, където точките се удвояват, Стоева загуби от Георгиева с 456 срещу 422, но успя да запази преднината си от предшните турнири. Симона бе най-бърза на 60 м със 7.8, а на скок дължина също бе с най-добър резултат с 4.91. Стоева спечели на 600 м с 1:49.6, а само Ния Гергова бе по-бърза от нея с 1:45.0.

Симона Георгиева записа 1:54.4, което и донесе първото място на състезанието и второ място в генералното класиране. Трета бе Евелина Иванова (Ивайло Младенов – Враца), която набра 416 точки и имаше стабилни резултатите във всичките дисциплини 8.2-4.82-1:52.3.

При момчета Боян Хаджитодоров имаше конкуренция на 60 м в лицето на Павло Василев (Академик – София), като и двамата финишираха за 7.7. Боян направи своя удар на скок дължина с 5.52, а Димитър Костадинов (Добруджа – Добрич) също успя да постигне над 5 метра в скока на дължина с 5.14.

Тук Павло Василев изостана с 4.58. Хаджитодоров доказа превъзходството си на 800 м с 2:23.5 – най-добър резултат пред Василев 2:24.4. Така софиянецът, който тренира при Лили Видева, набра 480 точки, а негови подгласници станаха Павлов Василев – 424 и Димитър Костадинов – 418.

В генералното класиране Хаджитодоров нямаше конкуренция с 1451, а негови подгласници станаха Станислав Колев (Хеброс – Харманли) – 1206, който бе с 5 точки пред Павло Василев – 1201.
Всички деца бяха наградени с подаръци от А1 от европейският и световен шампион на 200 м в зала и национален рекордьор в тази дисциплина – Николай Антонов, кметът на район Студентски Димитър Дилчев и един от най-добрите ни спринтьори при юношите Веселин Живков.

Победителите в генералното класиране Боян Хаджитодоров и Яна Стоева получиха и мобилни телефони от А1.