Лудогорец загуби с 0:2 срещу Клуж в контролна среща от лагера си в Анталия. Първата възможност за гол в двубоя беше дело на българския шампион, а Адриан Попа стреля опасно покрай вратата след подаване на Яцек Горалски.

В 17-ата минута Клуж откри резултата след груба грешка на Хорхе Броун. Вратарят на Лудогорец увисна при центриране от корнер в малкото наказателно поле и намиращият се зад него Ланг вкара от метър.

Секунди по-късно Кешерю отправи опасен изстрел, който бе спасен от Хесус. В 40-ата минута Вандерсон намери непокрития Лукоки, който се засуети, а при последвалото разбъркване, Кешерю игра с топката, но Камора изчисти пред голлинията.

Последва нов пропуск за Лудогорец. Вандерсон триково изведе Попа, който центрира по земя към намиращия се на празна врата Лукоки, но холандецът стреля над напречната греда.

След подновяването на играта и двата отбора намалиха темпото. Интересните моменти пред двете врати липсваха. В 87-ата минута Клуж дочака своя момент и стигна до втори гол. Григоре сбърка при изнасянето на топката и позволи на Ганеа да остане сам срещу Пламен Илиев. Нападателят с мощен удар оформи крайното 2:0.