Датска съдийска бригада ще ръководи срещата между ЦСКА (Москва) и Лудогорец от петия кръг в груповата фаза на Лига Европа.

За главен рефер на двубоя бе назначен Якоб Келет, а негови помощници ще са Ларс Хамелгард и Хайне Сьоренсен. Четвърти съдия ще е Йенс Маае. Келет вече ръководи един мач на "орлите" по-рано през годината - това бе първият плейоф с Марибор, който се игра в Разград и завърши при резултат 0:0.

В него реферът изгони играч на словенците през втората част, но "орлите" не успяха да се възползват от численото си предимство. В реванша в Словения мачът приключи при 2:2, което класира българския тим за груповата фаза.

Визитата на Лудогорец на ЦСКА Москва е в четвъртък от 19.55 часа. Първият двубой в Разград завърши с гръмкото 5:1 в полза на българския шампион.