Манчестър Сити успя да се класира за финала на турнира за Купата на Лигата, след като надви с 3:2 Бристол при визитата си в реванша.

Така с общ резултат от двата мача 5:3 "гражданите" получиха възможност да се борят за трофея.

На финала тиммът ще срещне Челси или Арсенал, които утре ще определят кой от двата тима ще опонира на настоящия лидер във Висшата лига.

Сане и Агуеро вкараха попаденията за гостите в 43-ата и 49-ата минути, а домакините се добраха до ремито с попадения на Пак и Флинт в 64-ата и 94-ата минути.

Победният гол за Сити обаче бе дело на Де Бройне в 96-ата минута.

Срещата започна активно за гостите и още в 15-ата минута Кун бе близо да вкара, но една центрирана от него топка придоби странна парабола и се отби в гредата.

В 23-ата минута Зинченко стреля много опасно, но за радост на домакините топката профуча покрай гредата.

Минути след това Фернандиньо пробва късмета си от дистанция, но ударът му бе неточен.

Все пак Сити стигна до аванс чрез Сане в 43-ата минута.

Магнусон направи груба грешка, но Бернардо му отне топката на самата аутлиния, а след това намери Сане, който оползотвори неточността в състава на домакините.

Точно три минути след почивката Сити удвои аванса си с попадение на Агуеро.

Той отправи страхотен удар по диагонала след пас на Де Бройне, след много добра контра на гостите, и удвои аванса им.

Все пак домакините запретнаха ръкави в опитите си да направят поражението малко по-почетно.

Така те стигнаха до попадение чрез Пак в 64-ата минута.

По всичко изглеждаше, че Бристол няма да вкара втори гол, но в 94-ата минута Флинт от непосредствена близост изравни.

Все пак две минути след това Де Бройне донесе успеха на гостите след удар от точката на дузпата.

БРИСТОЛ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:3