Реал Мадрид победи Милан с 3:1 и спечели трофея „Сантяго Бернабеу” в традиционния мач, който служи за представяне на отбора.

Без доскорошния си символ Кристиано Роналдо, Белите показаха добра игра, макар и да не блестяха чак толкова и се наложиха с голове на Карим Бензема, Гарет Бейл и Борха Майорал.

Много силно се представи и Марко Асенсио, от което местните медии заключиха, че неговата роля през новия сезон ще бъде още по-сериозна и той ще бъде важна част от плановете на Юлен Лопетеги.

Естествено от този мач не могат да се направят генерални изводи, тъй като и двамата треньори направиха редица смени, като Лопетеги на практика смени целия си тим след почивката.

Бразилецът Винисиус също записа 15 минути, докато друг младок – Регуилон игра цели 30, след като се появи на мястото на Варан в защитата. Вратарят Лунин игра 15 минути на мястото на Кейлор Навас. Куртоа и Одриосола не взеха участие.

Иначе Бензема откри с глава още във 2-ата минута след центриране на Дани Карвахал,  но още в 4-ата Гонсало Игуаин изравни, като отбеляза след силен удар във вратата на бившия си тим. Малко преди почивката обаче, Бейл върна аванса на Реал с удар отблизо, а в края Майорал направи добавка след удар на Модрич, за да оформи крайния резултат.

Реал Мадрид – Милан 3:1
Реал М: Кейлор (75 Лунин), Карвахал (75 Серхио Лопес), Рамос (75 Валверде), Варан (60 Регуилон), Марсело (46 Начо), Каземиро (46 Себайос), Кроос (60 Йроенте), Иско (75 Модрич), Асенсио (75 Винисиус), Бейл (75 Лукас), Бензема (75 Майорал)
Милан: Донарума, Калабриа (80 Симич), Мусакио (47 Беланова), Романьоли, Родригес (56 Калдара), Кеси, Билия (65 Маури), Бонавентура (56 Чалханоглу), Сусо, Игуаин (65 Бака), Борини (46 Кутроне)