Арсенал започна с победа участието си в Лига Европа, след като надви с 3:1 Кьолн като домакин и оглави група "Н" на втория по сила турнир. Лондончаните са еднолични лидери заради равенството 1:1 между Цървена звезда и БАТЕ Борисов, а като цяло втората порция двубои премина без сериозни изненади и с разгроми в полза на водещите отбори.

Мачът на Арсенал срещу Кьолн започна с час закъснение заради безредици извън стадиона. Близо 20 хиляди привърженици на германския тим пропътуваха разстоянието до Лондон, за да подкрепят отбора си, но само 3 хиляди от тях имаха билети и съответно влязоха на "Емирейтс". Останалите около 17 хиляди дълго време не позволяваха на феновете на Арсенал да заемат своите места, но след намеса на поицията и няколко ареста всичко беше готово за началото на срещата. А то не беше много добро за домакините, след като Давид Оспина изчисти грешно топката в краката на Леонардо Битенкурт, а Джон Кордоба го прехвърли почти от центъра.

Арсенал не се предаде и стигна до пълен обрат през второто полувреме. Сеад Колашинац изравни в 49-та минута с удар от воле, Алексис Санчес даде преднина на лондончаните с прецизен шут от границата на наказателното поле в 67-та, а Ектор Бейерин оформи крайния резултат в 81-та с добавка при отбит удар от стража Тимо Хорн. Александър Кокорин вкара два гола, а Артьом Дзюба, Бранислав Иванович и Емилиано Ариел Ригони добавиха по още един за победата на Зенит Санкт Петербург с 5:0 срещу Вардар Скопие в мач от група "L". Руснаците обаче са лидери с гол повече от Реал Сосиедад, който надви с 4:0 Розенборг. Диего Лоренте вкара на два пъти за испанците, Давид Сурутуса стана автор на трети, а Йорген Скелвик се разписа в собствената си врата.

Олимпик Марсилия стартира успешно в група "I", след като победи с 1:0 Коняспор като домакин с гол на Адил Рами в 48-та минута. Витория Гимараеш и Залцбург пък завършиха наравно 1:1 и така временно делят второто място в потока. Същото важи и за фаворитите в група "J" Херта Берлин и Атлетик Билбао, които завършиха 0:0. Шведският Йостерсунд е временно лидер след победа с 2:0 над украинския Зоря. Аласан Плеа вкара два гола за френския Ница при победата с 5:1 срещу белгийския Зулте-Варегем в мач от група "К". Лацио пък направи пълен обрат срещу Витес, след като Чиро Имобиле и Александро Мурджа се разписаха в последните 23 минути за крайното 3:2 на холандска земя.

Румънският ФК ФКСБ оглави група "G" с победа с 3:0 срещу чешкия Виктория Пилзен, а израелският Апоел Беер Шева заема временно второто място след успех с 2:1 срещу швейцарския Лугано.