Ювентус и Наполи спечелиха дербитата от 21-ия кръг на Серия "А".

"Бианконерите" се наложиха с 2:0 над Лацио с голове на аржентинския им тандем в атака Пауло Дибала – Гонсало Игуаин. Впечатление в мача направи и атакуващата схема, на която треньорът Макс Алегри заложи – 4-2-3-1.

С ранни голове пък Наполи надделя с 2:1 като гост над Милан и затвърди мястото си в Топ 3 в класирането. Попаденията за възпитаниците на Маурицио Сари бяха дело на Инсиние и Кайехон още преди да са изтекли и 10 минути игра.

Интер също продължава да демонстрира чудесна форма и постигна шеста поредна победа в първенството, след като излъга с 1:0 като гост Палермо с гол на Жоао Марио.

В късния неделен мач Рома имаше тотално превъзходство над Каляри на "Олимпико", но спечели само с 1:0 и продължава да диша във врата на Юве. Успехът донесе обичайният заподозрян – Един Джеко, с точен изстрел в началото на второто полувреме.