Интер спечели голямото дерби с Наполи от 18-ия кръг на Серия "А".

Сблъсъкът на "Джузепе Меаца" предложи много емоции, два червени картона, расистки скандал и гол в продължението на мача на Лаутаро Мартинес. Така секунди разделиха двата отбора от трето поредно равенство 0:0, а "нерадзурите" вкараха на Наполи за първи път от април 2016 г., или четири двубоя и точно 496 минути игра.

Аталанта спря победния рейд на хегемона Ювентус. Срещата в Бергамо беше драматична и завърши 2:2. В герой за домакините се превърна Дуван Сапата, който на два пъти разпечата Войсчех Счесни. Резервата Кристиано Роналдо спаси шампионите от първа загуба в калчото през сезона с гол в 78-ата минута.

Милан продължава да разочарова, след като завърши 0:0 като гост на предпоследния Фрозиноне. "Росонерите" вече нямат отбелязан гол в 4 поредни мача, което им се случва за първи път от 1984 г.

Рома се върна на победния път след 3:1 над Сасуоло на "Олимпико" и се доближи до Топ 4.