Интер продължава с победния си рейд в Серия "А", след като излъга с 1:0 Лацио в дербито от кръга.

По този начин "нерадзурите" имат пълен актив от точки, а Антонио Конте влезе в историята на клуба. Той се превърна в първия треньор на отбора, който печели петте си дебютни мача в калчото. Преди това грандът от Милано надделя последователно над Лече, Удинезе, Каляри и градския съперник Милан.

Спящият гигант пък се намира на другия полюс. "Росонерите" създадоха един куп голови възможности при гостуването си на Торино, но отстъпиха с 1:2. Андреа Белоти заби и двата гола за домакините, които на полувремето изоставаха с 0:1. Така за първи път от далечната 1942 г. "биковете"  постигнаха победа над Милан в Серия "А" след обрат. И това стана, въпреки че в трети пореден мач Торино не отправи точен удар за първите 45 минути.

Хегемонът Ювентус записа втори пореден успех над новак в елита. Шампионите надделяха 2:1 при гостуването си на Бреша, но в отсъствието на Кристиано Роналдо създадоха един куп опасности пред противниковата врата. Дебют за "лъвиците" записа Марио Балотели, който игра в среща от калчото за първи път от точно 1228 дни.