Със 17-ия кръг в германската Бундеслига беше сложен край и на есенния полусезон в първенството, като битките там ще бъдат подновени през месец януари 2020 година.

Началото на кръга беше в петък, когато вицешампионът Борусия Дортмунд за кой ли път вече този сезон демонстрира своя "специалитет" и се издъни в мач, в който заслужаваше победата.

Нещо повече - вестфалци дори си тръгнаха с празни ръце, защото поведоха на Хофенхайм, но загубиха с 1:2 след груби грешки в дефанзивен план в края на мача.

Дортмунд се отдалечи на цели седем точки от върха, тъй като РазенБалшпорт Лайпциг очаквано спечели домакинството си на Аугсбург с 3:1, макар да изостана в резултата срещу намиращите се в добра форма баварци.

Далеч по-именитите баварци от Мюнхен пък бяха спасени отново от 18-годишния Джошуа Циркзее, който ще помни до края на живота си изминалата седмица.

Дебютиралият с гол при първото си докосване в Бундеслигата холандец влезе като резерва в 83-ата минута срещу Волфсбург и две минути след това откри резултата, а Байерн измъкна домакински успех с 2:0, оставайки на четири точки зад "биковете".

Голямата новина за феновете на Байерн беше свързана и с треньора Ханзи Флик, който получи кредит на доверие и ще води отбора да края на сезона.

Шалке - Фрайбург 2:2
1:0 Сердар - 26'  1:1 Петерсен - 54', д.  1:2 Грифо - 67', д.  2:2 Кутуджу - 80'

РБ Лайпциг - Аугсбург 3:1
0:1 Нидерлехнер - 8'  1:1 Лаймер - 68'  2:1 Шик - 79'  3:1 Поулсен - 89'

Херта - Борусия Мьонхенгладбах 0:0

Фортуна Дюселдорф - Унион Берлин 2:1
1:0 Хенингс - 38'  1:1 Паренсен - 48'  2:1 Томи - 90'

Падерборн - Айнтрахт Франкфурт 2:1
1:0 Забири - 9'  2:0 Шьонлау - 41'  2:1 Дост - 72'