Райън Донато отбеляза два гола при числено превъзходство, което се оказа решаващо за победата на САЩ с 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) над Словакия в мач от група "В" на олимпийския турнир по хокей на лед.

Победата качи американския тим поне временно на първото място в класирането преди другия мач от групата, противопоставящ Олимпийските спортисти от Русия и Словения.

Срещата между САЩ и Словакия започна доста скучно с едва 3 точки удара в първите шест минути, но наказание на Марек Ховорка за задържане със стик позволи на американския тим да открие резултата чрез Донато.

Преднината на САЩ обаче се задържа само 25 секунди, след като Томаш Сурови подаде на непокрития Андрей Кудърна, който прати шайбата в мрежата на Райън Заполски за 1:1.

Последва безголова втора третина, но в последната Марк Аркобело успя да създаде ситуация за Донато, който се разписа за втори път и донесе успеха на САЩ, като голът падна 2:51 минути след началото на третата третина.

В последните 48 секунди на мача словаците извадиха вратаря си, за да имат числено превъзходство на леда, но и това не им помогна да стигнат до изравняването.