Рома и Интер завършиха 2:2 в един от най-интересните мачове в 14-тия кръг на Серия А. Гостите от Милано повеждаха в резултата два пъти след голове на Балде Кейта (37) и Мауро Икарди (66), но “вълците" успяваха да изравнят. Първо Ченгиз Юндер беше направи 1:1 след феноменален изстрел от 25 метра, а в 73-та минута Александър Коларов направи 2:2 след точно изпълнение на дузпа. Джанлука Роки получи помощ от ВАР, за да бъде сигурен в решението си да посочи бялата точка.

След равенството Интер се изкачи до второто място в класирането, като събрах актив от 29 точки, колкото има и третият Наполи. Рома е 7-ми с 20 точки от 14 мача.

Треньорът на домакините Еузебио Ди Франческо имаше доста проблеми със състава си и бе принуден да пусне като титуляри трима бивши играчи на Интер - Жуан Жезус, Давиде Сантон и Николо Дзаниоло. Патрик Шик пък поведе атаката на тима в отсъстието на голмайстора Един Джеко. Лучано Спалети пък не можеше да разчита на доскорошния любимец на феновете на “вълците” Раджа Наинголан.

Двубоят можеше да започне по прекрасен начин за домакините, след като още в първата минута Самир Ханданович отрази опасен удар на Дзаниоло. Интер отвърна с удар на Балде Кейта десет минути по-късно, който обаче не затрудни Робин Олсен.

Последваха опасни удари на Флоренци и Шик, при които Ханданович се намесваше на висота. В 20-та минута пък Перишич надскочи Сантон при центриране на Д’Амброзио отдясно, но стреля над гредата. Голям пропуск направи и Алесандро Флоренци, който получи хубав пас с пета от Шик, но капитанът на Рома прати топката от изгодна позиция в гредата.

След половин час игра Икарди също имаше шанс да отбележи, след като бе изведен от Брозович. Капитанът на Интер обаче опита да прехвърли Олсен и сгреши. В крайна сметка “нерадзурите” поведоха в 37-та минута. Д’Амброзио достави поредната си хубава топка от десния фланг, а Балде Кейта изпревари Жуан Жезус и отблизо чукна топката зад Олсен за 1:0.

Втората част започна по перфектен начин за Рома. Ченгиз Юндер отбеляза феноменален гол с шут от 25 метра в 52-та минута. Турчинът нагласи топката на десния си крак и изстреля истински снаряд. Ханданович не мръдна и само видя как топката влезе в мрежата му - 1:1.

Радостта на “вълците” не бе дълга, тъй като в 66-та минута Икарди вкара за 2:1. Аржентинецът се възползва от добро центриране на Брозович от ъглов удар, надскочи Костас Манолас и с глава даде аванс на “нерадзурите” за втори път в мача.

Спорният момент в срещата бе в 73-та минута, когато реферът Джанлука Роки подмина игра с ръка на Брозович в наказателното си поле. Последва преразглеждане на ситуацията чрез ВАР, след което Роки посочи бялата точка. Александър Коларов изпълни мощно отсъдената дузпа и направи 2:2.

Рома - Интер 2:2

0:1 Балде Кейта 37’

1:1 Ченгиз Юндер 52’

1:2 Мауро Икарди 66’

2:2 Александър Коларов 73’-д

Рома: Олсен, Сантон (69 - Клуйверт), Манолас, Жуан Жезус, Коларов, Нзонзи, Кристанте, Флоренци, Дзаниоло (77 - Пероти), Юндер (83 - Пасторе), Шик

Интер: Ханданович, Д'Амброзио, Де Фрай, Шкриниар, Асамоа, Валеро (80 - Весино), Брозович, Кейта (62 - Политано), Жоао Марио, Перишич (81 - Мартинес), Икарди

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/yBpEgXtIuFs" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>