Рафаел Надал достигна до общо 33-ия си полуфинал в турнирите по тенис от "Големия шлем". Поставеният под номер 2 испанец победи с 6:4, 7:5, 6:2 аржентинеца Диего Шварцман и се приближи до спечелване на четвърта титла от Откритото първенство на САЩ.

В десетия гейм от първия сет Надал направи решителен пробив и поведе в двубоя. В 12-ия гейм на втората част испанецът също спечели подаването на 20-ия поставен Шварцман за крайното 7:5.

В третия сет превъзходството на шампиона от 2010, 2013 и 2017 година беше още по-голямо и той приключи мача за 168 минути.

На полуфиналите Рафаел Надал, който има 18 титли от "Големия шлем", ще се изправи срещу номер 24 Матео Беретини. 23-годишният италианец спечели драматично с 3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 7:6 (5) срещу номер 13 в схемата Гаел Монфис.

Беретини е първият представител на Италия, който достигна до полуфиналите в Ню Йорк от 1977 година насам.

В тайбрека на маратонския мач, продължил близо четири часа, италианският тенисист поведе с 4:2 и 6:4, за да се поздрави с ценния успех след 7:5 при петия си мачбол и втори в решителния гейм.

Преди това, в останалите четири сета, лидерството в резултата се сменяше многократно при размяна на пробиви. Матео Беретини, който сервираше за спечелване на двубоя при 5:3 в петия сет, за първи път ще играе на полуфинал от турнир от "Големия шлем".