Световният шампион Полша записа втора победа в група "D" на провеждащото се в Италия и България Световно първенство по волейбол. Поляците бяха безкомпромисни и безпроблемно взеха чиста победа 3:0 над тима на Пуерто Рико. С успеха си те имат две победи и 6 точки в актива си при геймово съотношение 6:1. Пуерто Рико е без точка и без спечелен гейм от две срещи в групата.

След две равенства в началото на първата част отборът на Полша успя да поведе с 2 точки при 4:2 след грешка на пуерториканците и точка от начален удар. При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:5 за световните шампиони. След 10:8 за Полша символичните гости успяха да реализират 6 поредни точки след грешки на играчите на Пуерто Рико, две отлични атаки и два аса и при второто техническо прекъсване водеха с 16:8. До края на гейма световните шампиони нямаха проблеми и независимо че изпуснаха един гейм бол след видео повторение, спечелиха гейма с 25:14.

Полша започна по-добре втората и поведе в резултата, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6. След прекъсването за световните шампиони сервираше Матеуш Биенек, който затрудняваше със сервиза си максимално посрещането на Пуерто Рико, в резултат на което поляците реализираха 6 поредни точки и поведоха с 14:6. При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:7 за световните шампиони. До края на втората част поляците нямаха никакви проблеми заради отличната си атака и блокада и взеха убедително гейма с 25:13.

Символичните гости продължиха с добрата си игра и през третата част и поведоха с 2 точки при 4:2, а при първото техническо прекъсване водеха с 8:5. След прекъсването световните шампиони играха страхотно и започнаха да увеличават преднината си, която достигна 8 точки при второто техническо прекъсване - 16:8. До края на гейма поляците нямаха проблеми и го спечелиха с 25:15 и съответно мача с 3:0.

По-късно днес е втората среща от програмата за деня между отборите на България и Иран.