Волейболистите на Русия спечелиха първата Лига на Нациите, след като на финала разбиха домакините от Франция с 3-0 гейма (25-22, 25-20, 25-23).

Петлите бяха считани за фаворити в надпреварата, която наследи Световната волейболна лига, но останаха без шансове срещу руснаците, които за последно взеха златото през 2013-а.

На финала в Лил Максим Михайлов поведе своя тим с впечатляващи отигравания, като завърши с 19 точки и бе избран за МВП. Дмитрий Мусерски добави 12, а Егор Клюка се отчете с 10 за победителите, които контролираха изцяло мача.

Звездата на Петлите Ервин Нгапет не бе ефективен, въпреки че се отчете с 16 точки. Първата и третата част бяха оспорвани, докато във втората Русия дръпна с 10-4 и 15-7 и взе гейма, макар и домакините да се приближиха до 21-20.

В третия сет французите бяха напред при 16-13, но бяха застигнати при 20-20 и блокада на Михайлов. Домакините пак дръпнаха с 22-20, но след това взеха само една точка и загубиха категорично.

САЩ спечели мача за бронза срещу Бразилия, също по убедителен начин  с 3-0 (25-21, 28-26 и 28-26).