Сърбия се доближи до промоция в Лига „В“ и до класиране на Евро 2020. Това стана факт, след като „белите орли“ се наложиха с 2:1 над Черна гора и си гарантираха първото място в Група 4 на Лига „С“.

Адем Ляич откри резултата в 30-ата минута при контраатака, при която беше изведен в добра позиция от Душан Тадич. Две минути по-късно Александър Митрович удвои, когато с десния крак засече центриране на Александър Коларов отляво.

Шест минути по-късно Митрович пропусна да вкара дузпа, отсъдена за нарушение срещу Нематя Матич. Черна гора върна едно попадение 20 минути преди края, когато Стефан Мугоша получи топката на точката на дузпата от Небойша Косович и стреля точно във вратата на Предраг Райкович.

С този успех Сърбия събра актив от 11 точки на върха на Група 4. „Белите орли“ имат четири точки аванс пред Черна гора и пет пред Румъния. Тази вечер румънците приемат изпадналия в Лига „D“ Литва и може да излязат втори.

В последните мачове от групата през следващата седмица (20 ноември) Сърбия приема литовците, а по същото време Черна гора приема Румъния.

Както е известно, победителят в групата печели промоция в Лига „В“, а освен това се класира за плейофите на Лига „С“ за класиране на Евро 2020.