Тотнъм надви у дома Саутхемптън с 2:1 и се доближи на 2 точки от шампиона Манчестър Сити.

Ндомбеле в 24-ата минута даде преднина на „шпорите“ след пас на Хьон-Мин Сон, а Дани Ингс в 39-ата изравни при числен превес на терена, след като в 31-ата минута Серж Орие бе изгонен с втори жълт и червен картон, оставайки домакините в намален състав.

Радостта на „светците“ не бе дълга, тъй като голмайсторът на домакините Хари Кейн в 43-ата минута се разписа за 2:1 след асистенция на Кристиан Ериксен.

След почивката гостите бяха по-активни, а играта на лодончани не вървеше. Уго Лорис отрази с мъка удар от фаул на Уард-Проус, а до края на мача „светците“ нямаха късмет да изравнят.

След тези мач Тотнъм е четвърти с 11 точки, колкото има и Борнемут на седмата позиция. Саутхемптън е 14-и със 7 точки.