Джонатан Тейвс се отличи с три гола и две асистенции, а Патрик Кейн добави два гола и три асистенции при победата на Чикаго с 8:5 срещу носителя на Купа "Стенли" Вашингтон в среща от редовния сезон на НХЛ.

За шампионите това е пета поредна загуба, което им се случва за първи път от началото на кампанията. Останалите попадения за Чикаго реализираха Брендън Саад, Алекс ДеБринкат и Дилън Стром. Вратарят Колин Делиа отрази 34 изстрела.

Джон Карлсън се разписа на два пъти за Вашингтон, Дмитри Орлов и Мат Нисканен добавиха по един гол и асистенция, а Бруукс Орпик вкара едва второто си попадение за сезона. Вратарят Брейдън Холтби допусна четири гола от 11 изстрела преди да бъде заменен от Финикс Копли през втората част.

Кал Клатърбък отбеляза два гола през първата третина, а Робин Ленър спаси 19 удара при победата на Ню Йорк Айлендърс с 3:0 срещу Анахайм в друг мач от НХЛ. За Айлендърс това е пети пореден успех в Лигата. Лео Комаров вкара третия гол, негов шести за сезона, 28 секунди преди края на втората част.

Ванкувър спечели срещу Детройт с 3:2, а Алиас Петерсон се отчете с гол и асистенция при завръщането си в състава след контузия на коляното. 20-годишният новобранец пропусна пет мача, след като получи травмата на 3 януари срещу Монреал. Антоан Ръсел и Бо Хорват също бяха точни за Ванкувър, а Брок Безър направи две асистенции.

Франс Нилсен и Томаш Ванек отбелязаха попаденията за Детройт. Аризона спечели като гост с 4:2 срещу Торонто и записа пети успех в последните си седем мача. Каролина постигна успех при гостуването си на Едмъндън със 7:4, а по две попадения за Каролина реализираха Нино Нидеррейтер и Лукас Уолмарк.