ЦСКА успя да постигне адски трудна победа с 3:1 над Ботев (Враца) в 1/8-финален мач от турнира за Купата на България, който се игра на стадион "Българска армия".

Гостите поведоха чрез Атанас Димитров още в 8-ата минута, но малко след първия час игра получиха тежък удар, след като Кристиян Григоров бе изгонен с директен червен картон.

В 69-ата минута Каранга изравни, а в 81-ата Десподов направи обрата в мача пълен.

Кубемба довърши клетите гости с попадение в 84-ата минута.

Срещата започна изненадващо силно за гостите и още в 4-ата минута Спас Георгиев отправи опасен удар, който мина встрани вратата на Китанов.

Четири минути след това Атанас Димитров откри резултата, след като засече по перфектен начин центриране от корнер.

В следващите минути Кулма отправи два удара, които обаче не попаднаха в противниковата врата.

В 27-ата минута и Пинто отправи удар, който обаче не намери целта.

Малко преди почивката Чорбаджийски с глава от няколко метра пропусна отличен шанс да се разпише и прати топката точно пред голлинията, където противниковите футболисти изчистиха.

Второто полувреме започна по-активно за домакините и в 52-ата минута Пинт стреля от 10-ина метра, но покрай вратата.

Деспотов и Каранга имаха положения през себе си през следващите минути, но ги изиграха разочароващо.

В 63-ата минута реферът изгони незаслужено Кристиан Григоров, след като Каранга симулира очевидно, че бранителят го е настъпил умишлено.

В 69-ата минута ЦСКА успя да изравни. Каранга възстанови статуквото след удар от близка дистанция и рикошет.

В 81-ата минута Десподов вкара за обрата. Каранга отправи удар от близка дистанция, който стражът на гостите парира с крак. При добавката обаче младокът на празна врата успя да вкара.

Четири минути след това Кубемба бе намерен в наказателното поле и уби всякаква интрига. До края нямаше повече голове.

ЦСКА - Ботев Враца 3:1
0:1 Ат. Димитров 8
1:1 Каранга 69
2:1 Десподов 81
3:1 Кубемба 84

ЦСКА-СОФИЯ: 12. Китанов, 2. Атанасов, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 6. Пинто, 10. Кулма (46-Меркадо), 16. Лое (84-Бодуров), 19. Десподов, 21. Кубемба, 25. Барт, 29. Ангелов (46-Каранга)

БОТЕВ (ВРАЦА): 1. Митов, 18. Кабов (62-Смирнов), 13. Димитров, 6. Гаджев, 20. Стоев, 19. Михайлов, 4. Харизанов, 21. Карапетров, 5. Григоров, 14. Петров, 17. Георгиев