Витоша Бистрица постигна втора победа за сезона в Първа лига след изненадващ успех над евроучастника Славия с 2:0. Даниел Кутев реализира два гола през първото полувреме и осигури трите точки на бистричани, с които тимът излезе четвърти в класирането.

Играчите на Славия изглеждаха апатични след отпадането от Хайдук в турнира Лига Европа и така и не успяха да подложат на по-сериозен натиск съперника.

Витоша започна много силно и изигра най-доброто си полувреме до момента в елита. Бистричани владееха инициативата и откриха резултата в 13-а минута. Ивайло Лазаров изведе в уличка Даниел Кутев, който хладнокръвно пусна топката покрай вратаря Стергиакис за 1:0.

В самия край на първата част отново Кутев се разписа, който технично финтира Станисавлевич и за втори път записа името си сред голмайсторите. Кутев бе близо до хеттрик веднага след почивката, когато стреля от движение, но в напречната греда.

Старши треньорът на Славия Златомир Загорчич опита промяна в офанзивен план, като пусна в игра Момчил Цветанов и Цветелин Чунчуков, но това не оказа положителен ефект върху представянето на отбора. Цветанов можеше да вкара четири минути след влизането си на терена, но негов удар от воле бе париран от защитник на Витоша и това на практика бе всичко, което "белите" сътвориха в атака.

Славия - Витоша Бистрица 0:2

0:1 Даниел Кутев 13'
0:2 Даниел Кутев - 44'

Славия: Антониос Стергиакис, Александър Станисавлевич, Александър Емилов Александров, Милен Гамаков, Славчо Шоколаров (52-Момчил Цветанов), Емил Мартинов, Димитър Велковски, Янис Карабельов (79-Кристиан Пешов), Милчо Ангелов (52-Цветелин Чунчуков), Георги Йомов, Галин Иванов

Витоша: Николай Георгиев, Тодор Гочев, Георги Купенов, Радко Мутафчийски, Лъчезар Котев, Петко Цанков, Георги Амзин, Ивайло Лазаров (87-Кристиян Кочилов), Даниел Кутев (88-Румен Гьонов), Наско Милев, Стефан Христов (81-Четин Садула)