Носителят на купата на България Ботев Пловдив започва участието си в Лига Европа. "Канарите" ще имат тежка задача при гостуването си на вицешампиона на Албания Партизани (Тирана).

Треньорът Николай Киров поведе група от 18 футболисти за мача, като в последния момент в състава попадна капитанът Тодор Неделев.

По всичко личи, че пловдивчани ги чака тежка битка в Тирана. Според букмейкърите се очертава равностоен сблъсък, като коефициентите за победа са почти изравнени.

Предвид това вероятно главната цел за Ботев ще е да вкара гол на чужд терен, независимо дали ще си тръгне с трите точки от Албания. Евентуално попадение ще даде предимство на реванша, където пред своя публика "канарите" да довършат работата

Гледайте мача на живо ТУК!

Партизани - Ботев Пловдив 1:3

1:0 Сукай 5

1:1 Косоко 27

1:2 Неделев 62

1:3 Косоко 88

Партизани: 12. Ходжа, 10. Бата, 14. Мазрекай, 15. Котобели, 19. Траши, 20. Сукай, 22. Ибрахими, 31. Фезулаху, 36. Атанда, 77. Прогни, 88. Вила

Ботев: 99. Чворович, 2. Панов, 4. Генев, 7. Бризола, 8. Неделев, 14. Яя Меледже, 17. Балтанов, 20. Косоко, 23. Минев, 25. Стоянов, 70. Димов

Проследете мача на живо минута по минута в Gol.bg!

1' Начало на мача

5' ГОЛ ЗА ПАРТИЗАНИ! Невероятно изпълнение на Сукай, който с диагонален удар отляво от самия ъгъл на наказателното поле простреля вратаря Чворович

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=3a72c3728a" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

13' Домакините играят спокойно и добре подредени след ранния гол, Ботев все още не успява да направи по-опасна атака

18' Претенции на Ботев за дузпа! Удар на Неделев бе спрян с ръка от съперник, но реферът остави играта да продължи

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=1b168b3e60" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

20' Ботев изнесе играта трайно в половината на съперника, все още без сериозна опасност

22' ПЪРВИ ШАНС ЗА БОТЕВ! Коварен далечен удар на Тодор Неделев бе спасен от Ходжа

24' Крум Стоянов от Ботев се изпроси жълт картон със симулация

27' ГООООООЛЛЛЛЛЛ!!! Ботев изравнява резултата! Омар Косоко с мощен удар от над 20 метра не остави шанс на Ходжа - 1:1

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=c0a730485e" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

34' С хубав фалц Tодор Неделев завъртя топката от фаул, албанският вратар Ходжа се пласира добре и спаси удар

41' ГРЕДА ЗА БОТЕВ! Косоко бе изведен в наказателното поле отляво и стреля по диагонала, но нацели левия страничен стълб

45'+3' Край на първото полувреме

46' Начало на второто полувреме

50' След почивката Ботев продължава да владее инициативата на стадиона в Тирана

52' ГОЛЯМ ПРОПУСК НА БОТЕВ! Крум Стоянов получи отлична топка в наказателното поле, но от десетина метра я прати покрай вратата

56' Албанците претендират за дузпа, реферът отново не посочи бялата точка

57' Страхотен шут на Крум Стоянов, Ходжа отново бе стабилен и изби в корнер

62' ГОООООООЛЛЛЛЛЛ!!! Брилянтно изпълнение на Тодор Неделев! Халфът с №8 напредна в половината на албанците и от около 20 метра с мощен диагонален шут опъна мрежата на безпомощния Ходжа - 1:2

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=1ee4573eb7" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

75' Балтанов стреля от пряк свободен удар, лесна топка за Ходжа, който лови сигурно

85' Партизани опитва финален натиск в търсене на изравнителен гол, но засега не успява да застраши вратата на Иван Чворович

86' Сукай стреля опасно от фаул, но Чворович спаси

87' ГООООЛЛЛЛЛ!!! Грешка на албанската защита, след която Кососко литна вратаря Ходжа и пусна топката в опразнената врата за - 1:3

90'+5' Край на мача! Страхотен обрат 3:1 на Ботев срещу Партизани и пловдивчани са с единия крак в следващия кръг