Ботев Пловдив постигна добър турнирен резултат срещу силния израелски тим Бейтар Йерусалим (1:1) в първия си мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа и днес от 20:30 часа на стадион "Лазур" .

Истината обаче е, че "канарите" имаха голяма доза късмет в Петах Тиква, след като съперникът направи няколко фрапантни пропуска пред българската врата и изпусна победата.

Израелците показаха солидна игра и по всичко личи са дошли в Бургас без страх и с мисъл за голове, което ще направи реванша за Ботев не по-малко лесен от мача преди седмица.

Въпреки резултата от първия мач букмейкърските къщи дават леко предимство на израелците. Мачът е на кантар и намирисва на голове и в двете врати. Очертава се голяма битка, която нищо чудно да се реши след продължения и евентуални дузпи.

Гледайте мача на живо ТУК!

Ботев Пловдив - Бейтар Йерусалим 4:0

1:0 Димов 10

2:0 Виана 33

3:0 Балтанов 47

4: Бризола 90

Бoтев: Чворович, Панов, Димов, Генев, Минев, Меледже, Балтанов, Неделев, Виана, К. Стоянов, Косоко

Бейтар: Клайман, Конт, Клтенс, Мори, Веред, Бенаюн, Езра, Сабо, Хейстер, Серощан, Шехтер

Съдия: Кирил Левников (Русия)
Стадион: "Лазур"

Проследете на живо мача минута по минута в Gol.bg!

1' Начало на мача! Реферът Кирил Левников от Русия дава първи съдийски сигнал

4' Ботев започва агресивно мача, но засега набезите на "жълто-черните" не водят до сериозни опасности пред противниковата врата

5' Нападателят на Бейтар Итай Шехтер от малък ъгъл промуши топката в мрежата на Чворович, но се оказа в поне 2 метра засада и страничният рефер справедливо вдигна флага - попадението не е зачетено

10' ГОООООЛЛЛЛЛЛ!!! Ботев повежда с 1:0! Тодор Неделев центрира от корнер и Пламен Димов заби с глава топката в израелската врата - 1:0

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=d8053a5579" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

13' Невероятен пропуск на Ботев! Фернандо Виана се измъкна от израелската защита и отляво по диагонала прехвърли вратаря Клайман, но топката мина на педя покрай далечната греда

18' Бейтар се мъчи да изнесе играта в половината на българския отбор, засега без да застраши вратата на Чворович

21' Звездата на израелците Йоси Бенаюн стреля от границата на наказателното поле, но прати топката високо над вратата

23' Опасен диагонален удар на Езра от Бейтар профуча покрай вратата на Чворович

27' Ботев отново се активизира в предни позиции

29' Нов голям пропуск на Ботев! Тодор Неделев с брилянтен пас изведе Крум Стоянов зад защитата на Бейтар, но вратрят Клайман му скъси ъгъла и българският нападател стреля встрани от вратата

31' Неделев шутира от около 25 метра, далеч от вратата на Бейтар

33' ГОООООЛЛЛЛЛ!!! Ботев повежда 2:0 на Бейтар! Балтанов центрира отдясно в наказателното поле, където Фернандо Виана със страхотно воле прати топката под гредата на безпомощния Клайман

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=698b933d6b" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

37' Пореден шанс за пловдивчани! Косоко върна топката за Виана, който от десетина метра стреля покрай лявата греда на Клайман

41' И пак голям пропуск за българския тим - Крум Стоянов получи отлична топка около точката за дузпа, стреля с фалцов удар, но Клайман изби

45'+2' Край на първото полувреме! Ботев прави страхотен мач до момента и води с 2:0 на Бейтар Йерусалим - общият резултат е 3:1 в полза на българският тим

46' Начало на второто полувреме

47' ГООООЛЛЛЛЛЛ!!! Ботев прави резултата 3:0! Тодор Неделев изненада израелците с удар от фаул почти на тъчлинията, топката удари лявата греда под носа на слисания Клайман и падна на крака на Лъчезар Балтанов, който я прати в опразнената вратата

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=4d31089420" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

54' Пламен Димов можеше отново да вкара с глава от корнер, този път Клайман изби топката под гредата

60' В отчаянието си израелците изгрубяха в брутални балтии, Ботев обаче държи мача изцяло под контрол

67' Шанс за четвърти гол на Ботев! Неделев сам срещу вратаря не можа да засече добре топката и я прати встрани от вратата, а добавката на Виана също не намери целта

71' Пореден пропуск на Ботев - Неделев отново се измъкна от израелската защита и стреля от границата наказателното поле, Клайман опази вратата си

75' Отбраната на Ботев увисна и Езра получи чудесна топка в наказателното поле, но стреля покрай вратата на Чворович

76' Червен картон за Марсел Хейстер от Бейтар, който си изпусна нервите и отива преждевременно под душовете

87' Опасен удар на резервата Лазар Марин профуча покрай вратата на Клайман

89' ГРЕДА ЗА БОТЕВ! Косоко стреля с параболичен удар, но нацели горния страничен стълб

90' ГООООЛЛЛЛ!! Ботев прави резултата 4:0! Резервата Фелипе Бризола с удар от десетина метра постреля Клайман

90'+3' Край на мача! Ботев - Бейтар 4:0 и "канарите" летят напред в Европа