Шампионът Лудогорец започва защитата си на титлата с гостуване на един от преките си конкуренти за първото място ЦСКА-София. Дербито е тази вечер от 21:00 часа на стадион "Българска армия". Това ще е първи мач за разградския тим от сезона в Първа лига, тъй като дербито с Левски на старта бе отложено.

"Червените" пък тръгнаха с голямата кошница след силните резултати в лятната подготовка, но още в първия кръг се спънаха срещу Славия (1:1). Очертава се доста напечен мач на "Армията", най-вероятно с голове и в двете врати.  Букмейкърите дават съвсем леко предимство на домакините, но Лудогорец е способен за пореден триумф в сърцето на София.

Гледайте мача на живо ТУК!

ЦСКА-София - Лудогорец 0:1

0:1 Мисиджан 49

ЦСКА-София: Китанов, Манолев, Чорбаджийски, Бодуров, Недялков, Симао, Малинов, Десподов, Рафаел, Меркадо, Каранга

Лудогорец: Брун, Саша, Пластун, Терзиев, Натанаел, Анисе, Кампаняро, Лукоки, Жоао Пауло,  Мисиджан, Кишада

Стадион: "Българска армия"
Съдия: Ивайло Стоянов

Червен картон: Кевин Меркадо 58 (ЦСКА-София)

Проследете мача на живо минута по минута в Gol.bg!

1' Начало на мача! Реферът Ивайло Стоянов дава първи съдийски сигнал

5' Далечен удар на Кишада, топката прелетя над вратата

9' Равностойна игра в началните минути на двубоя, искрите прехвърчат, а Станислав Манолев от ЦСКА-София е първият с жълт картон

15' "Червените" владеят повече топката, но за момента са далеч от сериозна голова ситуация

20' Лудогорец прие играта в своята половина и очевидно дебне съперника на контраатака

24' ГОЛЯМ ПРОПУСК НА ЛУДОГОРЕЦ!!! Жоао Пауло се пребори с Бодуров в наказателното поле и се озова сам срещу вратаря, но Китанов излезе и с крак отби удара на бразилския нападател

30' След половин час игра малко футбол, повече надлъгване и здрави единоборства

35' Невероятен шанс за ЦСКА-София! Десподов получи топката в наказателното поле и от десетина метра стреля, но вратарят на Лудогорец Хорхе Брун бе добре пласиран и спаси

45' Грешка на "армейците" в средата на терена, Жоао Пауло пое топката и стреля извън наказателното поле, топката профуча малко покрай лявата греда на Китанов

45'+1' Край на първото полувреме. ЦСКА-София и Лудогорец се оттеглят на почивката при 0:0 след много хъс и битка, но малко футболни достойнства

46' Начало на второто полувреме

49' ГООООЛЛЛЛ!!! Лудогорец повежда 1:0 на "Армията"! Брутална грешка на вратаря на "червените" Георги Китанов, който се размина с дълъг диагонален пас и остави Мисиджан от малък ъгъл да намери мрежата

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=35f3f2ecf1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

51' Меркадо засече топката с глава след центриране отдясно на Манолев, топката премина над вратата

58' ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ЦСКА-СОФИЯ!!! Кевин Маркадо падна в наказателното поле на гостите, но вместо дузпа реферът Ивайло Стоянов даде втори жълт картон на еквадореца за симулация. Според повторенията нямаше основания за дузпа, но и Меркадо не заслужаваше да бъде изгонен

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=a65fecc11f" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

66' Отлична контра на Лудогорец, при която Лукоки бе изведен на голова позиция в наказателното поле, но бе блокиран от противников защитник точно преди да нанесе удар. Холандецът имаше претенции за дузпа, но съдията Ивайло Стоянов резонно остави играта да продължи

80' С 10 души на терена ЦСКА-София няма сили да упражни сериозен натиск срещу шампионите

85' Кристиян Малинов впечатли със задна ножица от границата на наказателното поле, ударът бе твърде слаб, за да затрудни Брун

86' ПРОПУСК НА ЛУДОГОРЕЦ! Саша центрира отдясно за Кафу, който отблизо стреля с глава, но не намери вратата

90'+4' Край на мача! В напеченото дерби Лудогорец надви ЦСКА-София с 1:0 на "Армията"