Лидерът в Първа лига ЦСКА-София приема коравия тим Верея от Стара Загора в 8-ия кръг от първенството при подновяването след паузата за националните отбори.

"Червените" са в серия от пет поредни победи и трябва да бранят първото си място с нови три точки, след като дербито между Левски и Лудогорец в сряда завърши 0:0 и остави ЦСКА-София еднолично на върха.

На хартия ЦСКА-София има доста повече класа и влиза в ролята на твърд фаворит. Въпреки добрата си отбрана, Верея едва ли този път ще издържи на "Армията". Домакинска победа с два гола разлика изглежда резонна, а всеки положителен резултат за гостите от Стара Загора ще бъде голяма изненада.

Гледайте мача на живо ТУК!

ЦСКА-София - Верея 1:0

1:0 Кулма 7

2:0 Кулма 37

3:0 Каранга 67

ЦСКА-София: Черниаускас, Дюлгеров, Чорбаджийски, Бодуров, Недялков, Рубен Пинто, Малинов, Десподов, Тиаго, Кулма, Каранга

Верея: Аргилашки, Илиев, Енчев, Селим Бен, Слаев, Балд, Витанов, Нургалиев, Фенуш, Йорданов, Андонов

Стадион: "Българска армия", София
Съдия: Драгомир Драганов

Проследете мача на живо минута по минута в Gol.bg!

1' Начало на мача. Реферът Драгомир Драганов дава първи съдийски сигнал

5' ЦСКА-Софя владее инициативата, но без да застраши сериозно противниковата врата

7' ГООООЛЛЛЛ!!! ЦСКА-София повежда в резултата! При първата опасна атака на "червените" по десния фланг топката бе извадена на дузпата, където Густав Кулма стреля и след рикошет в крака на Усман Балд вратарят на гостите Георги Аргилашки остана безпомощен - 1:0

11' Шанс за ЦСКА-София! Десподов получи добра топка на границата на наказателното поле, но се засуети и с последвалия удар прати топката над вратата

15' "Червените" държат изцяло мача под контрол, Верея все още не може да надигне глава след ранния гол в своята врата

18' Претенции в ЦСКА-София за дузпа, след като топката се удари в ръката на Георги Андонов в наказателното поле. Реферът Драганов остави играта да продължи

25' Верея най-накрая задържа повече топката в половината на съперника, все още без опасност за Черниаускас

29' ГОЛЯМ ПРОПУСК ЗА ЦСКА-София! След нелепа грешка на Здравко Илиев от Верея, Кирил Десподов не изведен отдясно по диагонала сам срещу Аргилашки. Младият нападател на "червените" елегантно прехвърли вратаря на старозагорци, но топка прелетя покрай дясната греда

37' ГОООООЛЛЛЛЛ!!! ЦСКА-София удвоява преднината си! Силна контра изведе Кулма в наказателното поле, колумбиецът първо опита пас за Каранга, но топката остана в него и последва безпощаден шут в горния десен ъгъл на Аргилашки - 2:0

45'+1' Край на първото полувреме - ЦСКА-София изцяло доминира на терена и води с 2:0 на Верея с два гола на Густаво Кулма

46' Начало на второто полувреме

50' Много красиво изпълнение на Александър Дюлгеров! Защитникът направи задна ножица в наказателното поле, но топката кацна върху горната греда

57' Верея опитва натиск, за да се върне в мача, но засега без успех. Гостите са твърде беззъби в нападение

65' Опасен удар от дистанция на резервата за ЦСКА-София Рафаел Енрике, този път Аргилашки с добра намеса спасява

66' ГРЕДА ЗА "ЧЕРВЕНИТЕ"! Остро центриране отдясно бе засечено от Каранга с коляно, но топката се удари в напречната греда. Нападателят продължи сам атаката, но при втория опит не уцели вратата

67' ГООООЛЛЛЛЛ!!! ЦСКА-София повежда с 3:0! Тиаго за пореден път центрира отлично на втора греда, където Каранга отблизо заби топката в мрежата. Това е осми гол за нападателя в осем мача от началото на първенството

80' ЦСКА-София доиграва спокойно мача в опит да запази мрежата си суха

90'+2' Край на мача! ЦСКА-София удари Верея с 3:0 и ще остане начело в Първа лига след 8-ия кръг