ЦСКА-София започва похода си в турнира за Купата на България от морето. В 1/16-финален сблъсък "червените" гостуват на четвъртия в класирането на Втора лига - Несебър. Победителят трябва да се излъчи в един мач, което означава 90 редовни минути, плюс евентуални продължения и дузпи.

След серията от седем поредни победи в Първа лига на "Армията" са решили да запазят голяма част от възловите си футболисти и ще дадат шанс на по-рядко играещите да впечатлят треньора Стамен Белчев.

До момента ЦСКА и Несебър са играли два пъти помежду си - в мачове от първенството през сезон 2004/5. Червените побеждават с 5:0 на "Армията" и с 2:0 като гост.

На хартия фаворитът е ясен, но въпросът е колко ще повлияят много промени в състава на Стамен Белчев. Дори с много от резервите в ЦСКА-София има повече класа и резон за победата. Едва ли обаче коравият домакин Несебър ще се даде без бой.

1:4 Бодуров 90+1 - автогол

Несебър: Бояджиев, Пюскюлю, Молдованов, Костов, Баев, Бастунов, Димов, Вълчев, Манев, Зиксянг, Колев

ЦСКА-София: Китанов, Атанасов, Барт, Чорбаджийски, Георгиев, Малинов, Лое, Меркадо, Енрике, Кубемба, Ангелов

Градски стадион "Несебър"
Съдия: Станислав Ставров

1' Начало на мача. Реферът Станислав Ставров дава първи съдийски сигнал

4' Кевин Меркадо получи добра топка отляво и стреля, но не намери целта

8' ЦСКА-София постепенно притиска съперника в неговата половина

10' Разбъркване пред вратата на домакините, но в крайна сметка удар на Кубемба от ЦСКА-София е блокиран

12' Първи шанс за Несебър! Иван Колев стреля отблизо, но вратарят на "червените" Китанов изби топката под гредата в корнер

15' ГОООООЛЛЛЛЛ!!! ЦСКА-София повежда в резултата! Мощен пробив на Кевин Меркадо отляво завърши с успореден пас пред вратата, където Кевин Кубемба засече топката в мрежата за 0:1

24' "Червените" контролират мача в търсене на втори гол, с който да убият интригата

30' ГОООООЛЛЛЛ!!! ЦСКА-София удвоява преднината си! Грешка на "синята" защита при изнасянето позволи на Александър Георгиев да нахлуе отляво и да намери Кубемба, който от няколко метра за втори път порази вратата на Несебър

40' Рафаел Енрике се измъкна от отбраната на Несебър, но не успя да прехвърли вратаря Бояджиев

45'+1' Пропуск за ЦСКА-София! Кевин Меркандо излезе очи в очи с вратаря Бояджиев, но се размина с топката и след това стражът на Несебър я улови

45'+2' Край на първото полувреме

46' Начало на второто полувреме

46' Голям шанс за Несебър! След центриране от корнер вратарят на ЦСКА-София Китанов увисна и Иван Колев отблизо стреля с глава, но на самата голлиния Малинов изби топката и опази вратата на "червените" суха

54' ЦСКА-София държи инициативата, но не успява да създаде нови добри положения за гол

60' ГООООЛЛЛЛЛ!!! ЦСКА-София повежда 3:0! Кевин Кубемба оформи своя хеттрик, след страхотна атака и двойно подаване с Меркадо

63' Напрежение пред вратата на "червените" - колебливият Китанов не се намеси добре и подари топката на противников играч, но след това се поправи и парира удара му

77' Мачът се доиграва без интрига, ЦСКА-София свали темпото и чака спокойно последния съдийски сигнал

89' ГООООЛЛЛЛ!!! ЦСКА-София забива четвърти гол! Александър Георгиев изведе от дълбочина резервата Десподов, който литна вратаря Бояджиев и от малък ъгъл намери мрежата

90'+1 ГООООЛЛЛЛ!! Несебър връща едно попадение! След центриране от фаул защитникът на ЦСКА-София Николай Бодуров заби неспасяемо с глава топката в собствената си врата

90'+3' Край на мача! ЦСКА-София продължава напред за Купата на България след победа 4:1 над Несебър