Левски - Черно море, бараж за участие в турнира Лига Европа, стадион "Георги Аспарухов", начало: 20:30 часа.

Левски има само една загуба в последните седем срещи в първенството. Футболистите на треньора Делио Роси записаха четири победи и две ремита. У дома Левски загуби три от последните си 5 срещи.

Черно море направи равенство 2:2 след продължения като гост на Локомотив Пловдив и така с общ резултат 4:3 спечели плейофите за седмото място във втората осмица. Така варненци сега имат шанс за класиране в Лига Европа според регламента на шампионата.

Можете да гледате мача на живо в интернет ТУК!

Левски: Божидар Митрев, Роман Прохазка, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Хали Тиам, Васил Панайотов, Жорди Гомес, Паулиньо (Ивайло Найденов 89'), Габриел Обертан, Сержиу Буш (Станислав Костов 70')

Черно море: Благой Макенджиев, Мирослав Енчев, Даниел Димов, Илиас Хасани, Уго Кононго, Петър Витанов (Емилиян Янчев 89'), Георги Илиев, Аристот Ндонгала, Марек Кузма (Мартин Минчев 78'), Георги Божилов (Радослав Василев 46'), Меди Фенуш

Левски - Чено море 4:1

Габриел Обертан - 24'

Сржиу Буш - 39'

Мехди Фенуш - 55'

Васил Панайотов 73'

Иван Горанов - 83'

1' - Начало на мача.

3' - Левски владее повече топката, но не предприема излишни рискове.

8' - Диагонален шут на Паулиньо, който се оказа слаб, попадна в ръцете на Благой Макенджиев.

10' - Нова опасност в полето на Черно море, но пас за Паулиньо беше пресечен от бранител.

16' - Пряк свободен за Черно море на добра позиция. При центрирането обаче топката бе избита.

21' - Хубаво центриране отдясно на Роман Прохазка. Паулиньо обаче не успя да засече добре топката.

24' ГОЛ! Прекрасно извеждащо подаване на Жорди Гомес намери в наказателното поле Габриел Обертан, който без да се замисли, прати топката във вратата.

28' - "Сините" продължават да контролират случващото се на терена и търсят второ попадение.

31' - Добра възможност за възможност за Хали Тиам. Сенегалецът се измъкна от персоналния си пазач и отправи изстрел с глава, който обаче не намери вратата.

38' - Тежки минути за защитата на Черно море. Левски налага силна преса и не спира да създава неприятности за "моряците".

39' - ГОЛ! Иван Горанов проби опасно отляво и подаде към Сержиу Буш. Румънецът се оказа на правилното място и опъна мрежата на Макенджиев.

41' - Васил Панайотов нахлу отдясно и подаде по земя към Паулиньо. Бразилецът обаче отново не успя да засече топката добре.

45' - Край на първото полувреме.

46' - Начало на втората част.

48' - Паулиньо центрира отляво. Даниел Димов отклони с ръка топката, но главният рефер прецени да отсъди само корнер.

55' - ГОЛ! Футболистите на Черно море се възползваха от грешка на Иван Горанов. Топката стигна до Мехди Фенуш, който с прецизен удар по земя прати топката във вратата.

62' - "Моряците" вдигнаха темпото и започнаха да поглеждат по-често към вратата на Левски.

67' - Удар с глава към Митрев, който улови с лекота. В ответната атака Паулиньо би високо над напречната греда.

73' - ГОЛ! Избита топка попадна в краката на Васил Панайотов. Халфът отправи мощен снаряд извън наказателното поле и направи резултата 3:1.

75' - Решенията на съдията Георги Кабаков видимо изнервиха обстановката. Играта се накъса.

82' - ДУЗПА! Подаване на Горанов намери ръката на защитиник на Черно море.

83' - ГОЛ! Иван Горанов беше безпощаден от бялата точка.