Нападателят на Атлетико Мадрид Диего Коща говори за пръв път, след  като в понеделник официално избра да представя Испания вместо родната си Бразилия.

Южноамериканците направиха всичко възможно да го накарат да промени намеренията си, но футболистът, който през юли взе испански паспорт, изпрати специално писмо до бразилската федерация, в което изрази желанието си да носи екипа на Ла Фурия.

„Испания ми е дала всичко и тук се чувствам оценен. Разбира се решението, което трябваше да взема, не бе никак лесно. В крайна сметка обаче смятам, че това е мястото, на което трябва да бъда, тъй като всеки ден усещам любовта на феновете“ заяви Коща.

„Не съм отхвърлил Бразилия. Просто тук се разви кариерата ми и това, което съм сега, го дължа на тази страна. В Бразилия имам роднини и точно там ще живея, когато приключа с футбола. Надявам се, че хората ще разберат и ще уважат решението ми“ добави той.

Селекционерът на Селесао Луис Фелике Сколари обаче реагира гневно и извади Коща от състава за контролите с Хондурас и Чили. „По този начин той обръща гръб на мечтата на милиони да представят своята страна, която е 5-кратен световен шампион“ заяви треньорът в специално изявление.