Лацио се класира за фазата на елиминациите в Лига Европа след лесна победа с 2:0 като гост на Розенборг. “Орлите” свършиха работата си още през първото полувреме, когато Филип Джорджевич вкара и двата гола и можеха да си позволят да спестят сили през втората част. Балде Кейта обаче си изпусна нервите в 83-та минута и бе изгонен с директен червен картон.

Така след 4 изиграни мача Лацио е на първото място в Група G с актив от 10 точки. Втори е Сент Етиен, който победи с 3:0 у дома Днипро. Французите са със 7 точки, украинците са с 4, а Розенборг с 1.

Лацио поведе много рано в срещата, след като още в 9-та минута Филип Джорджевич се разписа с глава след центриране на Рикардо Кишна. Домакините имаха възможност малко след това да изравнят, след като центриране Пал Андре Хеланд създаде страхотна паника в наказателното поле на Лацио, но в крайна сметка не се намери играч на норвежците, който да опъне мрежата.

Вместо това в 29-та минута “орлите” празнуваха за втори път. Голмайсторът отново бе Джорджевич, който този пък бе изведен по прекрасен начин от Онази и реализира с лекота.

До края на първото полувреме “орлите” имаха и претенции за дузпа за нарушение на Стефан Раду, а гол на Уесли Хьоед бе отменен заради засада. Антонио Кандрева пък пропусна сам срещу стража на домакините Андре Хансен.

След почивката нивото на играта спадна, въпреки че “орлите” имаха още няколко изгодни положения за гол. В 83-та минута резервата Балде Кейта удари през лицето Хеланд и бе изгонен с директен червен картон.

Розенборг - Лацио 0:2

0:1 Филип Джорджевич 9’

0:2 Филип Джорджевич 29'

Розенборг: А. Хансен, Свенсон, Региниусен (33 - Бьордал), Ейолфсон, Скйелвик, Йенсен, Селнаес, Мидсйо (62 - Конрадсен), Хеланд, Сьодерлунд (66 - Вихялмсон), Микелсен

Лацио: Бериша, Конко, Хьоед, Джентилети, Раду, Онази, Каталди, Кандрева (46 - Кейта), Морисон (75 - Маури), Кишна, Джорджевич (66 - Матри)