Милан продължава да бъде капо в гостуванията си на Сасуоло. “Росонерите” изиграха много слаб мач и заслужено загубиха с 0:2.

Така тимът на Синиша Михайлович продължи традицията да губи на “Мапей”, както стана и в предишните две визити.

Този път дяволът за Милан Доменико Берарди не успя да се разпише, но пък беше един от най-добрите на терена и имаше активно участие и в двата гола на тима си.

Берарди асистира на Алфред Дънкан за първото попадение и започна атаката при втория гол, дело на Никола Сансоне.

Загубата бе първа за Милан в последните 9 мача и спря пътят на “росонерите” към евротурнирите. Тимът на Михайлович е на 6-то място с 47 точки, а Сасуоло е на седмото с 44.

Очаквано срещата започна равностойно, като Милан имаше с една идея по-чистите положения. Андреа Консили обаче спаси опасен удар на Джакомо Бонавентура и се намеси впечатляващо при положение на Карлос Бака и опасно центриране на Лука Антонели.

Така се стигна до 27-та минута, когато домакините реализираха. Доменико Берарди центрира от ъглов удар на кръга пред наказателното поле, където Алфред Дънкан засече с мощен удар топката и разстреля Джанлуиджи Донарума.

Това разконцентрира играта на “росонерите” и до края на първата част те можеха да инкасират и още голове. Никола Сансоне обаче беше спрян заради засада, а Донарумо спаси много опасен удар на Берарди.

След почивката играта на Милан продължаваше да бъде все така вяла, докато домакините бяха много по-опасни. В 52-та минута Берарди отново тества рефлексите на Донарума. Вторият гол все пак се “печеше” и Милан го инкасира в 72-та минута. Берарди пусна хубав пас към Вършалко, който върна топката към дузпата, където пък връхлитащият Сансоне с мощен шут разстреля Донарума за втори път.

Малко след това Милан получи шанс да се върне в мача, след като Дефрел беше изгонен за втори жълт картон за нарушение срещу Куцка. “Росонерите” обаче така и не направиха нещо интересно пред вратата на домакините.

Сасуоло - Милан 2:0

1:0 Алфред Дънкан 27'

2:0 Никола Сансоне 72'

Сасуоло: Консили, Вършалко, Канаваро (54 - Антей), Ачерби, Пелузо, Мисироли (63 - Биондини), Манянели, Дънкан, Берарди (86 -  Фалчинели), Дефрел, Сансоне

Милан: Донарума, Де Шилио, Сапата (68 - Романьоли), Алекс, Антонели, Хонда (82 - Боатенг), Бертолачи, Куцка, Бонавентура, Бака, Балотели (55 - Менез)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/7KhCUixJi7E" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>