Над 3000 фенове на Ливърпул ще подкрепят отбора си при визитата на Виляреал на стадион "Ел Мадригал" днес от 22:05 часа в първи полуфинал на Лига Европа. Английското нашествие започна още вчера, като и домакините също ще се опитат да превърнат събитието в незабравима фиеста.
За целта на публиката ще бъдат раздадени на входовете безплатно 20 хиляди жълти шалове. Наред с това от Виляреал обявиха, че ще почетат паметта на загиналите 96 привърженици на Ливърпул в трагедията на "Хилзбъро" през април 1989 година.
Сблъсъкът се очертава като изключително интересен, тъй като тимът на Марселино Гарсия Торал е безгрешен у дома в Лига Европа - спечели всичките си 6 мача на "Ел Мадригал" през кампанията, като най-впечатляващи бяха успехите с 2:0 над Леверкузен и 1:0 над Наполи.
В същото време Ливърпул все още няма загуба на международната сцена този сезон - 5 победи и 7 равенства, но спечели само едно от петте си гостувания. Основна заплаха за вратата на Миньоле ще бъде Седрик Бакамбу, който изригна с 4 гола в последните 2 мача.
Вече има 9 в Лига Европа и е на второ място при голмайсторите след Ариц Адурис от Атлетик Б (10). Но така или иначе невероятният обрат, който червените постигнаха срещу Борусия Дортмунд в четвъртфиналите, със сигурност показва, че отборът на Юрген Клоп има нужния характер и решителност, за да спечели турнира. Мнозина дори го считат за фаворит в него.
Също така прави впечатление, че в състава на испанците има няколко футболисти, които вече са триумфирали в Лига Европа, а сега жадуват отново да покорят върха във втория по сила турнир на Европа. Един от тях е Денис Суарес, който миналата година бе част от състава на Севиля, а сега е във Виляреал.
В тима на Унай Емери обаче той не се чувстваше достатъчно важен, докато на "Ел Мадригал" вече се превърна в една от водещите фигури. Същевременно стана ясно, че ръководни фактори във Виляреал са потвърдили пред Cadena Ser, че Барселона ще се възползва от клаузата в договора между двата клуба и ще си върне Денис Суарес срещу компенсация от 3 милиона евро.
Треньорът на Барселона Луис Енрике иска да вземе на всяка цена в състава си Суарес. Наставникът на блаугранас е останал изключително впечатлен от изявите на 22-годишния футболист от началото на сезона с екипа на Виляреал. Жълтата подводница закупи правата на Денис Суарес за четири сезона, но Барселона все пак си запази важна клауза за откупуването му обратно през следващите три години.







Хороскоп за 16 август 2026: Нови възможности и късмет за няколко зодии
"Лудогорец" продължава без грешка след успех над "Ботев" (Пловдив)
Църковен празник на 16 август: Какви са традициите, обичаите и забраните
Следваканционен синдром: Защо изпитваме тревожност в края на лятото
ДАНС и полицията в Пловдив разбиха нацистко свърталище, 16 арестувани (СНИМКИ)
Ограничават движението на камиони над 12 тона по магистралите "Тракия" и "Струма"
Протест в Елин Пелин на 18 август срещу изграждането на инсинератор край Равно поле
Този кемпер разполага не с едно или две, а с пет легла!
Новият часовник на Mercedes изостава с един ден за 1040 години
Германски производител готви революционни спирачки
Volkswagen поема нов курс – по-малко модели, повече иновации
Ислам Махачев записа историческа 17-а поредна победа в UFC
Макензи Дърн защити титлата си след пет рунда срещу Робъртсън
UFC 330: Резултати от всички битки във Филаделфия
Джалин Търнър нокаутира Кауе Фернандес за само 39 секунди
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар