Манчестър Сити и Пеп Гуардиола сложиха край на серията си от две поредни загуби, след като надиграха с 2:0 у дома Уотфорд. “Гражданите” имаха пълно превъзходство, но липсата на Серхио Агуеро се усети. Нямаше кой да реализира положенията на тима.

Пабло Сабалета бе дал аванс на тима си през първото полувреме, а в края Давид Силва успокои тима си с втори гол. След този успех Ман Сити остава на 4-то място в класирането с 33 точки, с една по-малко от Ливърпул и Арсенал. Челси е убедителен лидер с 40.

Манчестър Сити имаше пълно превъзходство през първото полувреме, но играчите на Пеп Гуардиола успяха да вкарат само веднъж. А героят беше неочакван - Пабло Сабалета. В 33-та минута Кевин Де Бройне центрира от лявото крило към далечната греда, където защитникът намери топката от въздуха и я вкара в близкия ъгъл.

Това беше първи гол на Сабалета за Сито от 736 дни, след като за последно се разписа срещу Рома на 10 декември 2014 година. Де Бройне пък регистрира осмата си асистенция от началото на сезона, което е рекорд за игра от големите 5 първенства на Европа.

След почивката по-добрата игра на Сити продължи, но “гражданите” така и не успяха да вкарат ранен втори гол. Де Бройне и Нолито имаха своите шансове, а в 57-та минута Рахим Стърлинг тресна горната греда след удар от границата на наказателното поле.

Гостите пък имаха едно от малкото си положения в 76-та минута. Първо Бритос, а след това и Етиен Капу не успяха да реализират след центриране на Холебас в наказателното поле. Браво се намеси добре при удара на французина.

Невероятен пропуск направи Одион Игало в 81-та минута. Нигериецът беше намерен на вратарското поле след хубаво центриране от Амрабат. Нападателят стреля от въздуха, но над гредата.

Давид Силва успокои Манчестър Сити с втори гол в 86-та минута. При бърза контраатака испанецът беше изведен от Стърлинг сам срещу Еурелио Гомес и с техничен удар халфът направи 2:0.

Манчестър Сити - Уотфорд 2:0

1:0 Пабло Сабалета 33’

2:0 Давид Силва 86’

Манчестър Сити: Браво, Сабалета, Отаменди, Коларов, Клиши, Туре, Силва, Гюндоган (44 - Фернандо), Стърлинг, Де Бройне (89 - Сане), Нолито (80 - Навас)

Уотфорд: Гомес, Амрабат, Янмаат (60 - Съксес), Прьодъл, Бритос, Холебас, Капу, Гидиура, Перейра (30 - Сунига), Синклеър (74 - Дийни), Игало