Шампионът на турнира за Купата на африканските нации отпадна още в груповата фаза.

Това стана факт, след като Кот д’Ивоар загуби с 0:1 от Мароко в последния си двубой от група С и така напусна надпреварата без нито един успех.

Преди срещата "слоновете" имаха две равенства и бяха наясно, че се нуждаят от победа, за да продължат, ала атаката им отново разочарова.

Вместо това, резерва донесе триумфа на Мароко и класиране за 1/4-финалите с красиво попадение през втората част.

Рашид Алиу се появи в игра още преди почивката, тъй като Азис Бухадус получи контузия и трябваше да бъде заменен.

В 64-ата минута голмайсторът на Ним реализира със страхотен изстрел от над 20 метра в горния ъгъл и оформи крайния резултат.

Междувременно лидерът в групата ДР Конго стигна до успех с 3:1 над Того и също се класира за ¼-финалите, но като първи в потока със 7 точки.

Мароко пък остана на второто място с една по-малко, докато Того и Кот д’Ивоар напуснаха безславно турнира.