ЦСКА победи Черно море с 1:0 в двубой от първия кръг на плейофите в Първа лига, игран на стадион "Българска армия".

Зрителите станаха свидетели на здрав мач, но попаденията през първото полувреме липсваха, въпреки добрите възможности пред двата отбора. През втората част "червените" вдигнага оборотите и заслужено стигнаха до гол, благодарение на Али Соу, който се разписа от дузпа.

Така ЦСКА успя да се възползва от равенството на лидера Лудогорец срещу Берое (0:0) по-рано днес. "Армейците" вече са с актив от 60 точки, с 3 по-малко от разградчани. Черно море пък е на 6-ото място с 42 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=b876ba3482" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Домакините поеха инициативата още след първия съдийски сигнал и първи стигнаха до интересно положение в 12-ата минута. Али Соу отне топката от Петър Витанов и опита удар на метър от границата на наказателното поле. Иван Дюлгеров обаче улови топката.

В 16-ата минута Соу преодоля двама противникови играчи и подаде към Тиаго Родригес, който се намираше в наказателното поле. Халфът опита силен удар, който мина над вратата на Дюлгеров.

Две минути по-късно "моряците" бяха близо до гола. Мартин Минчев проби отдясно и пусна остро подаване дълбоко в пеналтерията. Топката срещна до непокрития Фенуш. Алжирецът стреля, но Витауас Черниаускас показа рефлекс и спаси.

В 32-ата минута отново младият национал създаде работа на "червената" защита. Минчев пое топката отдясно на наказателното поле, справи се с Ангел Лясков и шутира от границата на наказателното поле. Черниаускас обаче отново бе на мястото си.

В 42-ата минута Черно море пропуснаха нова добра възможност. Топката стигна до Мехди Фенуш, който от своя страна намери Жоржиньо. Бразилецът опита диагонален удар, но Черниаускас за пореден път спаси. Така първото полувреме приключи без голове.

През втората част двата отбора продължиха да търсят гола. В 51-ата минута Енрике Рафаел подаде отляво. Рубен Пинто отправи изстрел, който обаче бе уловен от Иван Дюлгеров.

В 66-ата минута Али Соу пропиля отлична възможност. Нападателят се освободи майсторски в наказателното поле и стреля от малък ъгъл от около три метра, но Дюлгеров спаси.

Три минути по-късно "червените" пропуснаха нова възможност. Енрике преодоля защитника Стефан Станчев и опита мощен диагонален удар, който обаче се удари в напречната греда.

В 82-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Пламен Димов повали на земята Енрике и съдията Стефан Апостолов посочи бялата точка. Али Соу се нагърби с отговорността и прати безмилостно топката във вратата.

ЦСКА - Черно море 1:0

Голмайстор: Али Соу (83')

ЦСКА: Черниаускас, Атанасов, Томаш, Антов, Лясков (Жеферсон 46'), Пинто, Бикел, Джеси (Жоржиньо 46'), Тиаго (Малинов 77'), Енрике, Соу
Треньор: Любослав Пенев

Черно море: Дюлгеров, Панов, Димов, Генев, Станчев, Минчев (Илиев 73'), Панайотов, Родриго (Ндонгала 81'), Витанов, Фенуш, Жоржиньо (Василев 55')
Треньор: Илиан Илиев