Интер стигна до зрелищна победа над Сасуоло с 4:3 в двубой от 8-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Мапеи – Чита дел Трикольоре".

Двата отбора спретнаха истински спектакъл, в който неутралните зрители със сигурност са останали доволни от видяното на терена. Футболистите на треньора Антонио Конте поведоха в резултата рано в мача, благодарение на Лаутаро Мартинес (2'), малко след това обаче Доменико Беради (16') изравни за домакините. Два бързи гола на Ромелу Лукаку (38', 45') втория от които от дузпа, дадоха сериозно предимство за "нерадзурите".

През втората част голеадата продължи с попадение на Мартинес (71'). Филип Джуричич (74') и Жереми Бога (81') пък бяха точни за Сасуоло, оформяйки крайния резултат.

Така Интер е на второто място в класирането с актив от 21 точки, с 1 по-малко от лидера Ювентус и 4 повече от третия Аталанта. Сасуоло пък е 16-и с 6 пункта.

Двубоят започна по перфектен начин за гостите, които поведоха в резултата още във втората минута. Лутаро Мартинес получи предкрасно подаване в наказателното поле и мигновено отправи неспасяем удар. Топката влетя неспасяемо в долния десен ъгъл на вратаря Андреа Консигли.

В 13-ата минута "нерадзурите" пропуснаха огромна възможност да удвоят преднината си. Мартинес отново притесни защитата на домакините, след като бе изведен по прекрасен начин зад гърба й. Футболитът шутира мощно по диагонала, но топката мина покрай дясната греда.

В 16-ата минута гостите изравниха. Добре премерена контра акция на футболистите на Сасуоло завърши с диагонален изстрел по земя на Доменико Беради. Топката мина покрай Самир Ханданович, който сякаш можеше се намеси по-добре в ситуацията.

В 27-ата минута Вездесъщият в тази среща Мартинес отново се оказа в прегръдките на съотборниците си, след като за втори път прати топката във вратата. Голът му обаче беше отменен, след като останаха съмнения за засада и съдията Пиеро Дзакомели се консултира с ВАР след което отмени попадението.

Няколко минути по-късно Франческо Капуто също съумя да прати топката във вратата на Ханданович. Неговият гол обаче също бе отменен заради засада.

В 38-ата минута гостите поведоха в резултата за втори път в мача. Този път в герой за "нерадзурите" бе Ромелу Лукаку. Нападателят получи подаване дълбоко в наказателеното поле с гръб към вратата. Белгиецът се обърна майсторски и отправи неспасяем снаряд към долния десен ъгъл - 1:2.

В 43-ата минута тимът от Милано получи правото да изпълни дузпа, след като Мартинес бе задържан в наказателното поле от Марлон. Лукаку се нагърби с отговорността и не сгреши за 1:3. При този резултат приключи и първото полувреме.

През втората част срещата продължи в същото динамично темпо, като футболистите на Интер доминираха на терена. В 55-ата минута Мартинес напредна опасно и отправи шут от границата на наказателното поле към десния ъгъл. Вратарят Консигли обаче внимаваше и спаси.

В 60-ата минута домакините отговориха с опасна атака, която завърши с опасен удар на Франческо Капуто от вътрешността на пеналтерията. Топката обаче мина над напречната греда.

Четири минути по-късно Доменико Беради напредна опасно и шутира малко след границата на наказателното поле. Топката обаче беше в Ханданович и той успя да спаси.

В 70-ата минута "нерадзурите" отново получиха правото да изпълнят дузпа. Мерт Мюлдюр влезе остро в краката на Николо Барела и съдията Пиеро Дзакомели без да се поколебае посочи бялата точка. Този път Лаутаро Мартинес застана зад топката и не сгреши.

В 74-ата домакините върнаха едно попадение. Франческо Капуто подаде към Филип Джуричич, който бе около точката на дузпата. Футболистът шутира към долния ляв ъгъл и направи резултата 2:4.

В 81-ата минута Жереми Бога направи страхотен пробив и шутира по земя. Топката мина покрай безпомощния Ханданович, който нямаше как да реагира навреме.

Сасуоло - Интер 3:4

Голмайстори: Лаутаро Мартинес (2', 71'), Доменико Беради (16'), Ромелу Лукаку (38', 45'д.), Филип Джуричич (74'), Жереми Бога (81')

Сасуоло: Консигли, Мюлдюр (Толян 77'), Марлон, Пелузо, Трипалдели, Манянели, Дънкан, Обианг (Бога 53'), Беради, Траоре (Джуричич 66'), Капуто
Треньор: Роберто Де Дзерби

Интер: Ханданович, Де Врай, Бастони, Шкриниар, Брозович, Барела, Галярдини, Кандрева (Ласаро 73'), Бираги, Мартинес (Политано 72'), Лукаку (Весино 90')
Треньор: Антонио Конте

Сасуоло, стадион "Мапеи - Чита дел Трикольоре"
Съдия: Пиеро Дзакомели
Жълти картони: Обианг, Дънкан, Манянели, Беради (Сасуоло); Де Врай, Ласаро, Бастони (Интер)