Царско село победи Ботев Враца с класическото 3:0 в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион на едноименния стадион.

Домакините доминираха почти през цялото време на срещата и заслужено се поздравиха с успеха след голове на Антон Карачанаков (28) и Родни Антуи (49, 68).

Така Царско село взе глътка въздух и вече се намира на 11-ото място в класирането с актив от 12 точки. Толкова имат и Ботев, но врачани са с по-лоша голова разлика.

В 28-ата минута Уесли Ната за пореден път демонстрира, че е сред най-добрите футболисти на домакините. Бразилецът елегантно преодоля двама опонента по фланга, след което отправи много остро подаване. Венци Христов се размина с това да засече, но на далечната греда се намираше Антон Карачанаков, който хвърляйки се на шпагат засече в мрежата на Костов.

Второто полувреме започна по прекрасен начин за домакините. В 49-ата минута звездата на Царско село Родни Антуи бе изведен зад гърба на отбраната на Ботев, след което холандецът матира Костов с прекрасен удар от дистанция.

В 70-ата минута Родни Антуи продължи да си прави каквото пожелае с клетата отбрана на Ботев. Той направи серия от финтове по фланга, след което навлезе навътре с хубаво двойно с Уесли Ната. Оттук насетне пролуката за стрелба беше създадена, а холандецът не остави никакъв шанс на вражеския вратар с ново красиво попадение.

Царско село: Джони Пласид, 25. Йордан Минев, 3. Мартин Кавдански, 2. Густаво Карбониери, 14. Веселин Минев (Дамиен Мари 87'), 17. Реян Даскалов, 8. Уесли Ната, 20. Серкан Юсеин, 7. Антон Карачанаков (Андерсон Кордейро 72'), 22. Венцислав Христов (Георги Минчев 68'), 11. Родни Антуи
Tреньор: Никола Спасов

Ботев Враца: Красимир Костов, 4. Ангел Лясков (Мирослав Будинов 60'), 37. Венцислав Керчев, 18. Илия Миланов, 11. Андреас Васев, 7. Георги Вълчев, 6. Даниел Гаджев (Валери Домовчийски 35'), 9. Даниел Генов, 10. Петър Атанасов, 8. Доминик Янков, 86. Валери Божинов (Симеон Мечев 65')
Треньор: Сашо Ангелов