Левски победи с класическото 3:0 Етър Велико Търново в двубой от 15-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов".

Футболистите на треньора Петър Хубчев категорично надиграха "виолетовите" и заслужено поведоха на резултата чрез Холмар Ейолфсон (23'). В началото на второто полувреме Паулиньо (48') удвои, а вездесъщият в този мач Дени Алар (67'), който преди това записа две асистенции, се разписа и оформи крайния резултат. Трябва да се отбележи, че срещата бе изключително коректна и завърши без нито един картон.

Така Левски записа трета поредна победа и вече има в актива си 35 точки, което го поставя на второ място в класирането. "Сините" са 4 пункта по-малко от лидера Лудогорец и с 2 повече от третия Локомотив Пловдив.

Домакините нацелиха гредата още в 7-ата минута и загатнаха какво се очаква от срещата. Здравко Димитров получи страхотно подаване от Мартин Райнов и само с едно завъртане елиминира съпротивата на Александър Дюлгеров. Последвалият му изстрел обаче се отби в страничната греда.

Логичното се случи в 23-ата минута. Дени Алар центрира от пряк свободен удар, близо до тъчллинията. Най-добре позициониран в полето на етърци беше Холмар Ейолфсон, който се извиси и с глава реализира третия си гол от началото на сезона.

Само две минути по-късно гостите можеха да изравнят. Опитният Иван Стоянов отправи плътен шут от границата на наказателното поле, който обаче профуча покрай горния десен ъгъл на вратаря Милан Миятович.

В 32-ата минута Ейолфсон можеше да се разпише за втори път. Защитата на Етър пак не се справи с опазването на исландеца, но този път всичко приключи с изстрел над напречната греда.

В 44-ата минута домакините претендираха за дузпа. в 44-ата минута. Съдията Петър Костадинов остана безмълвен след спорно влизане на Крум Стоянов в краката на Станислав Иванов. Така първото полувреме завърши без повече голове.

Втората част започна по перфектен начин за "сините". Дени Алар записа втора асистенция, след като изведе по прекрасен начин Паулиньо в коридор. Бразилецът майсторски си освободи пространство и с техничен удар по земя преодоля Христо Иванов - 2:0.

В следващите минути 26-кратните шампиони на България контролираха случващото се на терена в търпеливо търсене на трети гол и почти не позволяваха на гостите от да намерят път към вратата на Милан Миятович.

В 62-ата минута Иван Горанов опита късмета си с мощна тупалка от далечно разстояние. За късмет на великотърновци, топката не намери очертанията на вратата на Христо Иванов.

В 67-ата минута вездесъщият в тази среща Дени Алар направи резултата класически. Паулиньо върна услугата на австриеца и го изведе в голова позиция. Таранът отигра положението по категоричен начин с мощен удар, като топката мина малко под напречната греда и влезе във вратата.

В 79-ата минута влезлият като резерва Мартин Петков отправи мощен изстрел от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча покрай лявата греда на Иванов.

До края на срещата "сините" умело разиграваха помежду си и спокойно очакваха последния съдийски сигнал

Левски - Етър 3:0

Голмайстори: Холмар Ейолфсон (23'), Паулиньо (48'), Дени Алар (67')

Левски: Милан Миятович, Живко Миланов, Холмар Ейолфсон, Нуно Рейш, Иван Горанов, Хали Тиам (Ивайло Найденов 80'), Мартин Райнов, Паулиньо (Асен Чандъров 83'), Станислав Иванов, Здравко Димитров (Мартин Петков 70'), Дени Алар
Треньор: Петър Хубчев

Етър: Христо Иванов, Красимир Станоев, Александър Дюлгеров, Артьом Артюнин, Даниел Младенов (Никола Колев 66'), Иван Иванов, Крум Стоянов, Румен Руменов, Флорент Боджадж, Яни Пехливанов (Христофор Хубчев 71'), Иван Стоянов (Светослав Ковачев 43')
Треньор: Росен Кирилов