Лудогорец и ЦСКА Москва завършиха наравно 1:1 в двубой от Група Н на Лига Европа, игран на стадион "ВЕБ Арена".

Двата отбора спретнаха доста здрав и равностоен мач, в който головете паднаха едва в средата на второто полувреме. Клаудиу Кешерю (66') даде аванс за разградчани, но малко след това Фьодор Чалов (76') възстанови баланса в резултата.

Така след благоприятния резултат в другия мач от групата Лудогорец запази втората позиция. "Зелените" са с актив от 7 точки, с 1 повече от Ференцварош, който завърши наравно 2:2 с лидера Еспаньол. Шампионите на България ще решават бъдещето си в Европа в последния мач от групата, когато приемат унгарците на "Лудогорец Арена" и не трябва да допускат загуба.

Домакините имаха добра възможност да поведат в резултата още във втората минута. Абел Анисе направи нарушение на сантиметри от границата на наказателното поле. Никола Влашич шутира мощно, но прати топката малко над напречната греда.

В 4-ата минута "зелените" отговориха подобаващо. Сисиньо демонстрира прекрасна техника и след самостоятелен рейд подаде към Марселиньо, който се намираше на около метър от линията на пеналтерията. Той стреля, но неточно.

В 8-ата минута Константин Фучарев получи добро подаване дълбоко в наказателното поле. Младият талант отправи изстрел от малък ъгъл, но опъна мрежата на Пламен Илиев от външната страна.

Постепенно домакините взеха инициативата в срещата все по-често започнаха да притесняват защитата на разградчани. Лудогорци пък чакаха своя шанс при контраатаките.

В 15-ата минута Марселиньо и Джоди Лукоки направиха сполучливо двойно подаване, но миг преди да нанесе решителен изстрел, Игор Дивеев се намеси решително с отличен шпагат.

В 22-ата минута Никола Влашич не успя да се възползва от грешка в защитата на разградчани. Футболистът се оказа необезпоковяван на стрелкова позиция в пеналтерия, но прати топката високо над вратата.

В 29-ата минута Пламен Илиев трябваше да се намесва решително. Кристиян Бистрович отправи тежък диагонален удар от границата на наказателното поле. Стражът на националния ни отбор обаче реагира блестящо.

В 36-ата минута Клаудиу Кешерю се възползва от пространството пред себе си и дръпна спусъка с левия крак от дъгата на пеналтерията. Игор Акинфеев обаче бе на мястото си и спаси с лекота. Така първото полувреме приключи без отбелязани голове.

Втората част започна с фрапантен пропуск на Джоди Лукоки. Футболистът засече прекрасно извеждащо центриране дълбоко в наказателното поле на Кешерю. Лукоки обаче насочи много лошо топката и тя излезе в аут.

В 55-ата минута Кешерю пък получи възможност да отбележи от пряк свободен удар. Румънецът изпълни мощно, но топката мина над напречната греда на Игор Акинфеев.

Две минути по-късно Алан Дзагоев демонстрира страхотен поглед върху играта, извеждайки с отличен пас Арнор Сигурдсон. Исландецът обаче не можа да намери Чалов на стрелкова позиция.

В 66-ата минута разградчани поведоха в резултата. Драгош Григоре отправи фантастичен извеждащ пас в полето на ЦСКА за Вандерсон, който веднага продължи за непокрития Кешерю. Румънецът стреля от близко разстояние над легналия вече Акинфеев.

Десет минути по-късно обаче домакините изравниха. Фьодор Чалов получи добър разсичащ защитата пас по трева в наказателното поле и успя да преодолее Пламен Илиев.

Последваха силни минути за "армейците". В 78-ата Чалов отново прати топката във вратата на разградчани. Голът му обаче правилно не беше зачетен заради засада.

ЦСКА Москва - Лудогорец 1:1

Голмайстори: Клаудиу Кешерю (66'), Фьодор Чалов (76')

ЦСКА М: Акинфеев, Фернандеш, Обляков, Кучарев (Дзагоев 55'), Бистрович, Карпов (Бийол 76'), Дивеев, Сигурсон (Ахмедов 64'), Влашич, Магнусон, Чалов
Треньор: Виктор Гончаренко

Лудогорец: Илиев, Сисиньо, Терзиев, Григоре, Недялков, Анисе, Баджи, Вандерсон (Чибота 81'), Марселиньо (Дяков 77'), Лукоки, Кешерю (Швиерчок 87')
Треньор: Станислав Генчев