Манчестър Юнайтед победи Тотнъм с 2:1 в двубой от 15-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Олд Трафорд".
Пред погледа на българската звезда Димитър Бербатов, "червените дяволи" поведоха в резултата още в началото на срещата, благодарение на Маркъс Рашфорд (6'), но в края на първото полувреме Деле Али (39') възстанови равенството.
През втората част отново Рашфорд изведе домакините, след като бе точен от дузпа и помрачи завръщането на мениджъра Жозе Моуриньо на "Олд Трафорд" почти година след уволнението му. Трябва да се отбележи, че Специалния бе посрещнат с аплодисметни от публиката на домакините.
Така Юнайтед застана на 6-ото място в класирането на първенството с актив от 21 точки, колкото има и Кристъл Палас. "Червените дяволи" са на 8 пункта от заветната четворка. Отборът на Тотнъм пък е на 8-о място с 20 точки.
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/TWfGL4B8whU" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
Двубоят започна по прекрасен начин за домакините. В 6-ата минута Джеси Лингард демонстрира добра техника и подаде към Маркъс Рашфорд, който безпощадно прати топката във вратата - 1:0.
В 13-ата минута се получи комична ситуация. Моуриньо стана жертва на твърда игра на терена. Хари Уинкс спря Даниел Джеймс с нарушение, играчът на Ман Юнайтед удари мениджъра при падането си. Моуриньо се хвана за крака, а Джеймс остана да лежи на земята, но и двамата се разминаха с контузия.
В 18-ата минута Рашфорд бе на сантиметри от втори гол. Нападателят шутира от пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча покрай лявата греда.
В 25-ата миниута вездесъщият тази вечер Рашфорд отново бе близо до гола. Талантът на Юнайтед нанесе свиреп удар от границата на наказателното поле, но топката срещна гредата.
В 39-ата минута "шпорите" изравниха. Деле Али получи подаване дълбоко в наказателното поле. Футболистът успя да се измъкне от пазачите си и нанесе удар от воле, пращайки топката зад гърба на Давид Де Хеa. След попадението останаха съмнения, че Али е играл с ръка, но след консултация с ВАР съдията Пол Тиърни зачете гола. При този резултат завърши първото полувреме.
Втората част също започна добре за "червените дяволи". Муса Сисоко влезе грубо в краката на Рашфорд и Пол Тиърни не се поколеба да посочи бялата точка. Нападателят на домакините се нагърби със задачата и не сгреши - 2:1.
В 52-ата минута Хюн-Мин Сон получи хитро подаване в наказателното поле и отправи удар от движение, изстрелът на южнокорейската звезда обаче беше добре блокиран от защитата на Юнайтед.
В следващите минути Тотнъм владееше повече притежанието на топката, но не успяваше да стигне до голова ситуация пред вратата на Давид Де Хеa. Постепенно двата отбора намалиха темпото и до края на срещата не се случи нищо запомнящо.
Манчестър Юнайтед - Тотнъм 2:1
Голмайстори: Маркъс Рашфорд (6', 49'д.), Деле Али (39')
Манчестър Ю: Де Хеa, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, А. Йънг, Мактоминей, Фред, Джеймс, Грийнууд (Перейра 80'), Лингард (Шоу 87'), Рашфорд
Мениджър: Оле Гунар Солскяер
Тотнъм: Гасанига, Орие, Санчес, Алдервейрелд, Вертонген, Уинкс (Ндомбеле 70'), Сисоко (Ло Селсо 86'), Моура (Ериксен 64'), Али, Сон, Кейн
Мениджър: Жозе Моуриньо
Манчестър, стадион "Олд Трафорд"
Съдия: Пол Тиърни
Жълти картони: (Юнайтед); Уинкс (Спърс)







Бърнаутът достига рекордни нива в света през 2025 г.
Планетата е в опасност: Микропластмасата в океаните няма да изчезне и след 100 години
Три сока за баланс на кръвната захар
Съвети за по-добър живот
Какво може и какво не може да реши срещата между Тръмп и Си?
Хванато в кадър от ученик: Малко мече на пътя край Велинград ВИДЕО
Джей Ло е приела, че повече няма да е с Бен Афлек
MAN България подкрепя BOSCH PRO TOUR 2025 със съвместна демонстрация в София
България е сред страните, в които е най-трудно да се научиш да шофираш
Audi A8 е изправено пред несигурно бъдеще
Китай отказа да подкрепи собствените си електрически автомобили
Грамота и парична премия от Костинброд за Рами Киуан
Андрей Арловски ще дебютира в Misfits Boxing на 9 ноември
UFC Vegas 111: обявена е пълната бойна карта – Ранди Браун срещу Габриел Бонфим в главния двубой
Шефът на „Файтърс-НСА“ със силни думи за световния шампион Валентин Георгиев
Микроинсултът не е дребен инцидент – защо спешната реакция определя съдбата на мозъка?
Как да изберем зимна шапка? Стилово ръководство
Защо топлият душ намалява напрежението?
Какво е синдром на Кушинг?
Коментари
Напиши коментар00:29 | 5 дек 2019 г.
00:25 | 5 дек 2019 г.
00:15 | 5 дек 2019 г.
00:05 | 5 дек 2019 г.
00:04 | 5 дек 2019 г.
00:03 | 5 дек 2019 г.
23:54 | 4 дек 2019 г.
23:53 | 4 дек 2019 г.
23:52 | 4 дек 2019 г.
23:47 | 4 дек 2019 г.
Напиши коментар